SuperBiz wiadomości Majątek Kwaśniewskich pod lupą prokuratury

Majątek Kwaśniewskich pod lupą prokuratury

01.12.2016, godz. 17:42
POLACY TĘSKNIĄ ZA KWAŚNIEWSKIM.
foto: EAST NEWS

Prokuratura podjęła śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich". Powód? Niewyczerpanie możliwości dowodowych i potrzeba dokonania na nowo niektórych z ustaleń śledztwa.

Prokuratura ponownie bierze pod lupę majątek Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Jak podaje portal tvn24.pl decyzja o podjęciu postępowania w sprawie „willi Kwaśniewskich” zapadła dziś w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

Zobacz: Podział Mazowsza stał się faktem [MAPA]

O co konkretnie chodzi? W 2010 roku prokuratura umorzyła prowadzone od 2007 r. postępowanie w sprawie legalności majątku państwa Kwaśniewskich. Śledczy nie dopatrzyli się wówczas żadnego przestępstwa. Śledztwo to zostało wszczęte po tym, jak Józef Oleksy podczas rozmowy z biznesmenem  Aleksandrem Gudzowatym wyrażał wątpliwości co do tego, czy Kwaśniewski byłby w stanie dokładnie wyjaśnić skąd ma swój majątek (m.in. działkę na północy kraju, domy w Wilanowie i Kazimierzu). W ramach śledztwa sprawdzano wtedy m.in., czy małżeństwo Kwaśniewskich nie uchylało się od opodatkowania. Prokuratorzy ustalili, że dom w Wilanowie i działka na północy zostały kupione legalnie i były wykazywane w oświadczeniach majątkowych. Natomiast  dom w Kazimierzu nigdy nie był własnością byłego prezydenta i jego żony.

Zobacz: CBA zatrzymało inspektora NIK i gminnych urzędników

Co się teraz zmieniło? Najprawdopodobniej stwierdzono, iż nie wyczerpano możliwości dowodowych w poprzednim śledztwie. Jednak szczegółów sprawy prokuratura na razie nie zdradza.

Źródło: tvn24.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: