SuperBiz wiadomości Małgorzata Sadurska zrezygnowała z pracy w Kancelarii Prezydenta

Małgorzata Sadurska zrezygnowała z pracy w Kancelarii Prezydenta

08.06.2017, godz. 10:40
Małgorzata Sadurska
foto: Super Express

W czwartek 8 czerwca rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował o tym, że Małgorzata Sadurska, dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta, złożyła rezygnację ze swojego stanowiska. Jak dodał, decyzja Sadurskiej została zaakceptowana przez Andrzeja Dudę i jest "suwerenna".

Pogłoski o dalszych planach zawodowych Małgorzaty Sadurskiej, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta,  pojawiły się w mediach już kilka dni temu. Nieoficjalnie mówiło się o intratnej propozycji związanej z zarządem PZU, gdzie Sadurska miałaby zastąpić Andrzeja Jaworskiego (PiS), który niedawno odszedł z państwowej spółki, aby zasiąść w zarządzie PKOl. O tym, że Sadurska może zostać wiceprezeską PZU, spekulowała PAP. Wiadomo już, że 12 czerwca szefowa KPRP rozstanie się z Kancelarią Prezydenta. Tego dnia rezygnacja minister wejdzie w życie.

ZOBACZ TEŻ: Z pałacu prezydenta Dudy do PZU? Małgorzata Sadurska może zarabiać do 100 tys. zł miesięcznie

Jak zaznaczył w „Dzień dobry WP" Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, Sadurkska podjęła „suwerenną decyzję". Minister nie chciał wypowiadać się na temat kompetencji Sadurskiej i dodał też, że nie ponosi odpowiedzialności za sytuację w spółkach Skarbu Państwa. Wiceszef Rady Ministrów, podobnie jak Kancelaria Prezydenta, nie odniósł się również do planów szefowej KPRP odnośnie PZU.

PATRZ TAKŻE: Prezydent Andrzej Duda za referendum konstytucyjnym. Jego koszt to 2,38 zł od osoby głosującej

Według Polskiego Radia Sadurską może zastąpić Paweł Mucha, obecnie jej zastępca w Kancelarii Prezydenta. Mniej prawdopodobnymi kandydatami są Andrzej Dera i Dominik Tarczyński, poseł PiS.

Oprac. na podst. wiadomosci.wp.pl, wyborcza.pl, polskieradio.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: