SuperBiz wiadomości Mali dłużnicy. Na czarnej liście jest aż 230 nieletnich. Wśród nich… alimenciarze!

Mali dłużnicy. Na czarnej liście jest aż 230 nieletnich. Wśród nich… alimenciarze!

01.06.2017, godz. 10:13
Banknoty
Banknoty foto: SHUTTERSTOCK

Nieletni alimenciarze (tak!) oraz dzieciaki, które otrzymały mandat za jazdę na gapę – oto grupy nieletnich, którzy znaleźli się na czarnej liście dłużników BIG InfoMonitor. Małych dłużników jest tam aż 230!

Dzień Dziecka to bardzo radosne i chętnie obchodzone święto. Dzień Dziecka nie zawsze jednak kojarzy się z przyjemnościami, słodyczami i nowymi zabawkami od rodziców. Dzieci potrafią mieć na głowie bardzo poważne zmartwienia. Tak jest choćby w przypadku dwojga dłużników, którzy mają zaledwie osiem lat. To najmłodsi dłużnicy na czarnej liście zadłużonych. Ich należności przekraczają nieznacznie 200 zł i pochodzą z niezapłaconych mandatów za jazdę na gapę.

ZOBACZ TEŻ: Dzień Dziecka z PKP Intercity. Najmłodsi pojadą za darmo, rodzice ze zniżką

Gapowicze stanowią największy procent małych dłużników. Spośród 230 nieletnich osób na liście zadłużonych jest aż 180 dzieci, które zostały przyłapane na jeździe bez biletu. Reszta ma jeszcze poważniejsze kłopoty. Ich należności wynoszą po kilkaset złotych, a wzięły się z niezapłaconych kar za rozmaite wybryki czy też nałożonych przez sąd za utrudnianie jego pracy. Te należności dotyczą najczęściej osób 16- i 17-letnich. Wśród nich są też… dłużnicy alimentacyjni!

ZOBACZ TEŻ: Milionowe długi posłów. Rekordzistka ma dług rzędu 18 mln zł

BIG InfoMonitor przypomina, że, choć kwoty zadłużenia nie są zatrważająco wysokie, mogą sprawiać zadłużonym problemy w dorosłym życiu. Jeśli długów nie spłacą, będą musieli zapomnieć choćby o wzięciu telefonu na abonament czy zaciągnięciu pożyczki.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: