SuperBiz wiadomości Mamy wniosek o 500 zł na dziecko [POBIERZ I ZŁÓŻ WNIOSEK]

Mamy wniosek o 500 zł na dziecko [POBIERZ I ZŁÓŻ WNIOSEK]

10.03.2016, godz. 16:22
Wniosek 500 zł na dziecko
Wniosek 500 zł na dziecko foto: Screenshot

Program wypłat 500 zł na dziecko rusza 1 kwietnia, ale już teraz można pobrać i wypełnić papierowy wniosek opublikowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort zapewnia, że z tym dokumentem od pierwsze kwietnia można udać się do urzędu gminy, aby móc otrzymać pieniądze.

Resort opublikował na swojej stronie internetowej www.mrpips.gov.pl, aktualną wersję wniosku o 500 zł na dziecko. 14-stornicowy dokument zawiera wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączniki: oświadczenie członka rodziny o dochodach, oświadczenie członka rodziny rozliczającego się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym oraz oświadczenie członka rodziny o wielkości gospodarstwa rolnego/

POBIERZ WNIOSEK O 500 ZŁ NA DZIECKO! WYDRUKUJ I ZŁÓŻ W GMINIE:

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko będzie wypłacane niezależnie od dochodów, natomiast świadczenie na pierwsze dziecko mogą otrzymać tylko rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach z niepełnosprawnymi dziećmi.

Czytaj również: 500 zł na dziecko. Czy pieniądze dostaną też uchodźcy oraz imigranci? [WYJAŚNIAMY]

Program „Rodzina 500 plus” rusza już 1 kwietnia. Od tego dnia będzie można składać wnioski o udzielenie świadczenia wychowawczego w postaci 500 zł na dziecko. Druki należy pobrać i złożyć w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania. Będzie można go złożyć osobiście, wysłać listem poleconym albo przez internet. Następnie urząd gminy będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy. Jeśli wniosek wpłynie do urzędników do końca czerwca, wtedy świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: