SuperBiz wiadomości Marcin Cichy został nowym prezesem UKE

Marcin Cichy został nowym prezesem UKE

14.09.2016, godz. 12:22
Urząd Komunikacji Elektronicznej
foto: Wikimedia Commons

Sejm powołał dziś nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Został nim dotychczasowy dyrektor biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji Marcin Cichy. Za jego kandydaturą głosowało 293 posłów, przeciw było – 117, a 19 wstrzymało się od głosu.

Nowy prezes UKE zastąpi na stanowisku Magdalenę Gaj, która złożyła rezygnację z pełnienia funkcji przed upływem kadencji.
Premier Beata Szydło, we wniosku o powołanie Marcina Cichego pisała, że jest on „uznanym ekspertem w dziedzinie telekomunikacji, w szczególności w obszarze strategii rozwoju rynku" oraz „posiada profesjonalne przygotowanie merytoryczne do oceny zjawisk społecznych i ekonomicznych zachodzących na rynku telekomunikacyjnym".

Czytaj też: 400 tys. zł na podróże służbowe w dwa lata. Tyle kosztowały wojaże wiceminister Małgorzaty Olszewskiej

Marcin Cichy pełnił funkcję dyrektora biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji od marca 2016 r. Wcześniej, od 2013 do 2016, odpowiadał za politykę regulacyjną UPC Polska w relacjach z organami administracji państwowej. W latach 2005–2013 pracował z kolei w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty oraz w UKE, gdzie współtworzył analitykę rynku telekomunikacyjnego. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów w zakresie Analiz Makroekonomicznych SGH.

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: