SuperBiz wiadomości Marek Chraniuk nowym prezesem PKP Intercity

Marek Chraniuk nowym prezesem PKP Intercity

11.03.2016, godz. 10:37
Pociągi PKP Intercity jeszcze bardziej punktualne. Nowy rozkład jazdy: krócej i bardziej komfortowo
foto: Materiały prasowe

PKP Intercity powołało nowy zarząd. Prezesem został, od 24 lat związany z koleją, Marek Chraniuk. Obok niego w zarządzie kolejowej spółki zasiądą też Jarosław Oniszczuk oraz Artur Remer.

Nowy prezes PKP Intecity Marek Chraniuk specjalizuje się w opracowaniu ofert przewozowych i taryfowych. Jest absolwentem Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończył podyplomowe studia zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Niemal ćwierć wieku przepracował na kolei. Zaczynał od stanowiska dyżurnego ruchu, ale to funkcje menadżerskie, które przez lata pełnił w spółce, doprowadziły go do fotela prezesa PKP Intercity.
Dotąd pełniący funkcję prezesa PKP Intercity, Jacek Leonkiewicz oraz Magdalena Zajączkowska-Ejsymont, członek zarządu ds. finansowych, złożyli w środę 9 marca rezygnacje z pełnionych funkcji. Dzień później, rezygnację złożył również trzeci członek zarządu PKP Intercity, Piotr Rybotycki, odpowiedzialny za sprawy operacyjne.
MB
Źródło PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: