SuperBiz wiadomości Marek Chrzanowski rezygnuje z Rady Polityki Pieniężnej

Marek Chrzanowski rezygnuje z Rady Polityki Pieniężnej

05.09.2016, godz. 16:00
Marek Chrzanowski
foto: EAST NEWS

Marek Chrzanowski złożył na ręce marszałka Senatu rezygnację ze stanowiska członka Rady Polityki Pieniężnej, zaledwie po siedmiu miesiącach pracy.

- Złożyłem rezygnację. Nic złego się nie dzieje. Nie jest to związane z żadnym konfliktem, ani żadnymi niepokojami wokół RPP i NBP - powiedział Chrzanowski.

Zobacz też: Szałamacha proponuje zakaz handlu w niedzielę tylko raz w miesiącu

- O rezygnacji zadecydowały tylko i wyłącznie sprawy osobiste - poinformowała Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP. Zaznaczyła, że Chrzanowski weźmie udział we wrześniowym, decyzyjnym posiedzeniu RPP.

Senat powołał dra Chrzanowskiego z SGH do RPP w połowie stycznia tego roku. Był on kandydatem PiS.

Marek Chrzanowski (ur. 25 stycznia 1981 r.) zawodowo związany jest z SGH, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Polityki Gospodarczej w Instytucie Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej. W październiku 2015 r. został koordynatorem sekcji "Gospodarka, praca, przedsiębiorczość" w Narodowej Radzie Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

To drugi taki przypadek w historii Rady, istniejącej od 1998 r. W 2013 r. z członkostwa w RPP zrezygnowała z powodów zdrowotnych Zyta Gilowska, którą zastąpił Jerzy Osiatyński.

 

Źródło: PAP, "Rzeczpospolita"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: