SuperBiz wiadomości Marine Le Pen chce narzucić nowy podatek na obcokrajowców we Francji

Marine Le Pen chce narzucić nowy podatek na obcokrajowców we Francji

03.02.2017, godz. 12:00
Marine Le Pen
foto: AP

Kandydatka skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen, zapowiedziała w wywiadzie dla dziennika "Le Monde", ustanowienie podatku od wszystkich nowych umów zawieranych z zagranicznymi pracownikami. Kolejnym mają być obłożone sprowadzane do Francji dobra i usługi.

Marine Le Pen w wywiadzie dla dziennika "Le Monde" opowiedziała się za polityką opartą na "inteligentnym protekcjonizmie i walce z dzikimi ruchami migracyjnymi".

Zobacz też: Whirlpool przenosi zakłady z Francji do Łodzi

Wśród zapowiedzi Le Pen pojawiła się propozycja podatku od wszystkich nowych umów zawieranych z zagranicznymi pracownikami. - Uzyskane w ten sposób wpływy zostaną wykorzystane na zasiłki dla bezrobotnych - mówi przywódczyni FN w opublikowanym w czwartek wywiadzie.

Le Pen mówiła także o swym zamiarze wprowadzenia 3-procentowego "podatku socjalnego" od importu dóbr i usług z zagranicy. Ten podatek - jej zdaniem - powinien przynieść Francji "minimum 15 miliardów euro"; zapewniła, że nie odbije się to w szczególny sposób na sile nabywczej Francuzów.

"To wszystko wynika z naszego patriotyzmu" - zadeklarowała przywódczyni FN, dodając: "każde nasze posunięcie i każde wydane euro ma służyć obronie interesów Francuzów".

Sprawdź również: Nasi sąsiedzi obniżają podatki. W tych krajach zapłacisz najniższy CIT

Pierwsza tura francuskich wyborów prezydenckich odbędzie się 27 kwietnia tego roku. Kandydatka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego ma według sondaży niemal zagwarantowany udział w drugiej turze głosowania.

 

Źródło: wnp.pl


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: