SuperBiz wiadomości Marriott International rozwija sieć hoteli w Polsce [GALERIA]

Marriott International rozwija sieć hoteli w Polsce [GALERIA]

08.05.2017, godz. 11:38
AC by Marriott we Wrocławiu
foto:

Marriott International rozbudowuje bazę hotelową w Polsce. W 2017 r. zostaną oddane do użytkowania: AC by Marriott we Wrocławiu, Marriott w Sopocie, Renaissance w Warszawie oraz Courtyard by Marriott w Katowicach. Podróżni korzystający z lotniska w Pyrzowicach pod Katowicami dodatkowo będą mieli do swojej dyspozycji hotel należący do nowej marki Moxy.

Na lokalizację Courtyard by Marriott wybrano Altus, najwyższy wieżowiec w Katowicach. Otwarcie tego hotelu oraz Marriottu w Sopocie zaplanowano na połowę 2017 roku. Logo Marriotu pojowi się w Sopocie w wyniku przekształcenia hotelu Mera Spa w Marriott Hotel. (To rezultat umowy zawartej z Vastint Poland i Legend Hotels Poland.) AC by Marriott powinien zostać udostępniony w II kwartale br., natomiast Renaiisance – jesienią.

Zobacz też: Stopover, czyli przerwa na zwiedzanie podczas podróży lotniczej

Odrębnego wprowadzenia wymaga Moxy – nowa marka Marriott International segmentu midscale. Oferta Moxy będzie przystępna dla wielu klientów z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy mają mniejszą siłę nabywczą niż mieszkańcy Europy Zachodniej. Pyrzowicki hotel powstaje we współpracy z firmą Vastint, ważnym partnerem Marriott International w Europie. Vastint Holding to spółka holdingowa Inter IKEA Property Division. Ma ona w swoim portfolio m.in. Courtyard by Marriott w Gdyni. Nowe hotele Moxy niebawem zostaną również otwarte, Londynie, Wiedniu czy Nowym Jorku.

Przeczytaj także: Najpiękniejsze zakątki świata bez wychodzenia z domu. Oglądaj je na żywo!

Pokoje w pyrzowickim Moxy zostaną wyposażone w pięciogwiazdkowe łóżka i 42-calowe telewizory. Klienci będą korzystać z przestronnego lobby, trzygwiazdkowego serwisu i wyżywienia oraz dwugwiazdkowego personelu. Co ciekawe, załogi hotelów Moxy nie obowiązuje podział na poszczególne funkcje. Każdy pracownik pracuje na różnych stanowiskach – w barze, restauracji czy na recepcji. Oddzielny personel zajmuje się obsługą pokoi.

Może cię zainteresować: Internet w samolocie. Ile kosztuje dostęp do wi-fi na pokładzie?

Marriott International jest obecny na polskim rynku już od ćwierćwiecza, a za granicą – od 90 lat. Do spółki należy 30 marek hotelowych. Dysponuje ona blisko 6 tys. hoteli, w których znajduje się ok. 1,2 mln pokoi w 120 krajach. Dwa lata temu nastąpiła intensyfikacja nowych inwestycji Marriott International w Polsce.

Oprac. na podst. dziennikzachodni.pl, hotel-development.marriott.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: