SuperBiz wiadomości Marszałek sprowadzi turystów z nieudanych wakacji

Marszałek sprowadzi turystów z nieudanych wakacji

12.06.2015, godz. 13:43
Morze plaża widok słońce
foto: Super Express

Marszałek województwa jest odpowiedzialny za sprowadzenie do kraju klientów bankrutujących biur podróży, które wysłały turystów za granicę, ale nie opłaciły za nich hoteli oraz powrotu do Polski. Sejm przyjął nowelizację ustawy regulującej te kwestie.

Marszałkowie województw są odpowiedzialni za sprowadzenie do kraju klientów niewypłacalnych biur podróży - tak stanowi znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa o usługach turystycznych. Za nowelą opowiedziało się 284 posłów, 141 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

Zobacz: Bezpieczne wakacje. Jak sprawdzić biuro podróży?

Dotychczas urzędnicy mieli wątpliwości interpretacyjne co do zadań marszałka w zakresie sprowadzenia turystów do kraju z nieudanych zagranicznych wojaży i finansowanie takich powrotów.

Teraz wątpliwości już nikt nie będzie miał. Znowelizowane przepisy jednoznacznie wskazują marszałka województwa lub wyznaczoną przez niego jednostkę jako organ prowadzący działania związane z organizacją powrotu klientów z wyjazdu turystycznego, jeżeli organizator turystyki lub pośrednik turystyczny, wbrew obowiązkowi, nie zapewnia tego powrotu.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: