SuperBiz wiadomości Masz komórkę na kartę? PiS wyłączy ją do końca roku

Masz komórkę na kartę? PiS wyłączy ją do końca roku

22.04.2016, godz. 14:32
PiS
PiS foto: SE/EAST NEWS

W myśl ustawy antyterrorystycznej autorstwa PiS, wszystkie karty pre-paid będą musiały być rejestrowane. Te, które już są w użyciu, muszą być zgłoszone przez odbiorców do operatorów. Jeśli tego nie zrobią, karty z końcem roku przestaną działać - informuje RMF FM.

Ustawa antyterrorystyczna ma obowiązywać od 1 czerwca bieżącego roku. Pół roku później jej skutki może odczuć wiele milionów Polaków. Bowiem wszystkie z istniejących na rynku 29 mln kart pre-paid zostaną wyłączone. Chyba, że jej właściciel przekaże swoje dane osobowe operatorowi komórkowemu.

Czytaj też: Asystent Beaty Szydło został szefem krakowskiego lotniska

- Jeśli tego nie zrobi - ustawa zobowiązuje operatorów komórkowych do wyłączenia takich telefonów i zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych - informuje reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Przypomnijmy, że po wejściu ustawy w życie, wszystkie nowe karty pre-paid mają być sprzedawane wyłącznie za okazaniem przez kupującego dowodu tożsamości i z rejestracją jego danych.

Nowe regulacje prawne dotyczące kart pre-paid mają ułatwić walkę z przestępcami, którzy używają anonimowych numerów telefonicznych. Teraz osoby posługujące się takimi telefonami są praktycznie nieuchwytne.

Według nowych zasad wszystkie karty pre-paid (tzw. startery) miałyby być sprzedawane wyłącznie za okazaniem przez kupującego dowodu tożsamości. Dane osobowe takiego klienta mają być gromadzone przez sprzedawców, a następnie przekazywane operatorom.

 

 

Źródło: RMF FM/Superbiz.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: