SuperBiz wiadomości Masz konto w BZ WBK lub T-Mobile UB? Zapłacisz za przelewy i wypłaty

Masz konto w BZ WBK lub T-Mobile UB? Zapłacisz za przelewy i wypłaty

01.08.2016, godz. 14:33
Masz konto w BZ WBK lub T-Mobile UB? Od dziś droższe przelewy
foto: SHUTTERSTOCK

Od początku sierpnia w banku BZ WBK obowiązuje nowa, mniej korzystna dla klientów taryfa opłat i prowizji. Instytucja w niektórych przypadkach wycofała się z bezpłatnych przelewów i darmowego prowadzenia konta oraz wprowadziła szereg dodatkowych opłat za usługi. Z kolei klienci T-Mobile Usług Bankowych świadczonych przez Alior Bank będą musieli płacić m.in. za korzystanie z bankomatów i wpłatomatów oraz przelewy ekspresowe.

Nowy cennik w T-Mobile Usługach Bankowych

Od początku sierpnia klienci T-Mobile Usług Bankowych tracą gwarancję bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie oraz darmowych wpłatomatów. Opłata nie zostanie pobrana jedynie za trzy pierwsze wypłaty w miesiącu, w pozostałych przypadkach trzeba będzie zostawić w banku 6 złotych. Osoby korzystający z T-Mobile UB tylko raz w miesiącu będą mogły bezpłatnie skorzystać z wpłatomatu. Za każdą kolejną wpłatę lub wypłatę zostanie pobrana opłata w wysokości 6 złotych miesięcznie. Dodatkowo posiadacze konta Freemium będą musieli płacić 6 zł miesięcznie za kartę. Z opłat będzie zwalniało wykonanie transakcji opiewających na minimum 200 zł miesięcznie.

Przeczytaj również: Uwaga na oszustów. Jak NIE NALEŻY rejestrować karty prepaid

To nie koniec niekorzystnych zmian. Z oferty znikają bezpłatne przelewy natychmiastowe w systemach Blue Media i Express Elixir, a za transakcję kartą za granicą bank będzie mógł pobrać nawet 9-procentową marżę. Warto również wspomnieć o nowych limitach w moneyback – zmniejszyły się one z 250 do 180 zł rocznie oraz z 25 do 15 zł miesięcznie.

Nowy cennik w BZ WBK

Od 1 sierpnia szybki przelew za zakupy internetowe w ramach usługi Przelewy24 oraz realizacja zlecenia stałego w banku BZ WBK kosztuje 0,5 złotego. Cennik obowiązuje posiadaczy Konta Godnego Polecenia, Konta 123 i Konta Aktywni 50+. Za kod SMS zostanie pobrana opłata w wysokości 0,2 zł, aczkolwiek każdy klient ma zagwarantowane pięć bezpłatnych SMS-ów miesięcznie. Posiadanie karty kredytowej „Pajacyk" lub MasterCard Silver będzie kosztowało nie 6, ależ już 7,5 zł miesięcznie. Ponadto posiadacze konta VIP zapłacą aż 8 zł za przelew w siedzibie banku. Bank naliczy także opłatę w wysokości 1 zł miesięcznie za prowadzenie konta oszczędnościowego.

Może cię zainteresować: Historia smartfona. Te urządzenia zrewolucjonizowały świat

Dodatkowo instytucja negatywnie zaskoczyła Polaków przebywających za granicą. Prowizja za wypłatę z bankomatu poza terytorium naszego kraju wzrosła z 3 do 4 proc. (min. 10 zł), podrożały prowizje za przelewy z kart kredytowych (z 3 proc., min. 5 zł, do 4 proc., min. 10 zł) i wzrosły opłaty za przelewy okresowe z 3 proc. (min. 8 zł) do 4 proc. (min. 13 zł.). Mało tego, bank wycofał się z programu Payback oraz wydawania kart Visa Electron <30, Visa Wydajesz & Zarabiasz, Visa Electron Aktywni 50+, MasterCard Supri, Visa Lume, Visa Vento i Visa Terra.

Już dwa miesiące temu banki zapowiedziały wprowadzenie nowych cenników. Do uprzedzenia klientów o planowanych zmianach obliguje ich polskie prawo. Trudno jest ocenić, jak duża będzie skala klientów, którzy poszukają konta w innych bankach.

Oproc. na podst.: bzwbk.pl, static.t-mobilebankowe.pl, bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: