SuperBiz wiadomości Masz telefon na kartę. Do 1 lutego 2017 musisz go zarejestrować

Masz telefon na kartę. Do 1 lutego 2017 musisz go zarejestrować

07.06.2016, godz. 10:15
telefon, smartphone,  „See Something, Send Something”
telefon, smartphone,  „See Something, Send Something” foto: Dreamstime

Zła wiadomość dla właścicieli telefonu na kartę. Ci, którzy są już w posiadaniu karty pre-paid do 1 lutego 2017 roku będą musieli ją zarejestrować. Nowi użytkownicy ten obowiązek będą zmuszeni spełnić już od lipca 2016. Jeśli tego nie zrobią ich telefon nie będzie działał. To efekt ustawy antyterrorystycznej nad którą pracuje sejm.

Użytkownicy telefonów na kartę mogą zapomnieć o anonimowości. Nawet Ci, którzy mają telefony na kartę pre-paid będą musieli podać swoje dane operatorowi telefonii komórkowej. O jakie konkretnie dane chodzi? Rejestracja wymaga podania imienia, nazwiska, numeru PESEL i (lub paszportu) oraz złożeniu podpisu.

Od kiedy rejestracja

Ustawa jest dopiero procedowana przez sejm, więc Zasady dotyczące kart SIM mogą się jeszcze zmieniać. Póki co wiadomo, że ci, którzy są w posiadaniu telefonów na kartę, obowiązkiem jej rejestracji obarczeni zostaną od 1 lutego 2017 roku. Ale użytkownicy nowi będą musieli rejestrować karty już od lipca 2016 roku

Lepsze oferty dla klientów

Choć ustawa antyterrorystyczna nie weszła jeszcze w życie kilku operatorów telefonii komórkowej prowadzi już akcje informacyjną i gorąco namawia użytkowników telefonów na kartę pre-paid do szybkiej rejestracji. Nic dziwnego, operatorzy boją się odpływu klientów, który w wyniku obowiązku rejestracji kart, będą gorliwie śledzić oferty operatorów. Pierwszy ofertę przedstawił Play. Operator jest gotów za rejestrację karty nowego klienta dopłacić 100 zł i dać 10 GB Internetu. Można spodziewać się, że oferty dla stałych klientów będą jeszcze korzystniejsze.

Przypominamy, że Zgodnie z postanowieniami Ustawy Antyterrorystycznej, każda karta pre-paid, nawet ta która została zakupiona przed ogłoszeniem ustawy, musi zostać zarejestrowana. Inaczej zostanie odłączona.

źródło: www.rp.pl; businessinsider.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: