SuperBiz wiadomości MDM: Deweloperzy rezerwują mieszkania, choć pula pieniędzy zamknięta

MDM: Deweloperzy rezerwują mieszkania, choć pula pieniędzy zamknięta

07.06.2017, godz. 15:23
Mieszkanie dla Młodych
foto: materiały prasowe

„Mieszkanie dla Młodych" to program, w ramach którego młode osoby – single lub rodziny z dziećmi mogą otrzymać rządową dopłatę na swoje pierwsze w życiu mieszkanie na własność. Program cieszył się tak dużym powodzeniem, że pula pieniędzy przeznaczona w ramach poszczególnych transz potrafiła wyczerpać się w ciągu niecałego miesiąca. Po 2018 roku program ma nie być kontynuowany, a zamiast tego działać będzie „Mieszkanie Plus".

Bank Gospodarstwa Krajowego, operator rządowego programu uruchomi możliwość ponownego składania wniosków dopiero na początku 2018 roku. Deweloperzy jednak nie tracą czasu i chcą rezerwować mieszkania spełniające kryteria MDM, mimo że pieniądze będą mogli otrzymać dopiero w kolejnym roku.

Zobacz także: Budżet w spódnicy. Teresa Czerwińska z resortu nauki przechodzi do Ministerstwa Finansów


Część z rezerwujących mieszkania może dopłaty w ogóle nie otrzymać, jest to więc „strzał w ciemno". Deweloperzy nauczeni dobrymi praktykami liczą jednak na to, że ci, którzy będą mieć problemy z dopłatą czy otrzymaniem kredytu, będą szukać alternatywnych ścieżek finansowania.

Sprawdź również: Strajk w ZUS. Czy dostaniesz emeryturę na czas?


W ostatniej puli dostępnych będzie do rozdysponowania 381 mln złotych, które podobnie jak wcześniejsze transze, prawdopodobnie rozejdą się w niecały miesiąc.

 

Źródło: /DGP

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: