SuperBiz wiadomości Mercedes zbuduje magazyny w Polsce?

Mercedes zbuduje magazyny w Polsce?

06.02.2017, godz. 16:55
Mercedes-Benz GLC Coupe 250d 4MATIC
Mercedes-Benz GLC Coupe 250d 4MATIC foto: SuperAuto24.pl

Producent samochodów Mercedes-Benz zapowiedział budowę kolejnego olbrzymiego centrum logistycznego, które miałoby być magazynem zaopatrzenia dla fabryk marki na całym świecie. Czeski dziennik podał, że pod względem lokalizacji firma prawdopodobnie bierze pod uwagę Polskę lub Czechy.

Daimler to spółka, która produkuje m.in. samochody marki Mercedes-Benz. Jak podał czeski dziennik, wraz z rozwojem firmy, planuje ona budowę kolejnych magazynów. Prawdopodobnie to w Polsce lub w Czechach miałaby powstać największa hala na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz także: Historia wielkich marek. Mercedes - auto, przez które ojciec przybrał imię córki

Decyzja o budowie ma być podyktowana planem dostawców Daimler'a, co do powstania zakładów w tym regionie. Magazyn miałby kosztować ok. 500 mln złotych (do tego dochodzą m.in. koszty wykupienia gruntu) i mieć powierzchnię ok. 250 tys. m kw.

Sprawdź również: Mercedes wybuduje fabrykę silników w Jaworze. Jej start planowany jest na 2020 r.

Niemiecki producent oprócz fabryk w kraju ma również zakłady na Węgrzech. Niedawno zapowiedział inwestycję w Polsce oraz w Rosji. Na razie koncern nie podał jednak oficjalnej informacji na temat lokalizacji.

 

Źródło: Puls Biznesu

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: