SuperBiz wiadomości Michał Gajewski prezesem BZ WBK

Michał Gajewski prezesem BZ WBK

17.05.2016, godz. 11:35
Michał Gajewski
Michał Gajewski foto: Materiały prasowe

Michał Gajewski zostaje prezesem BZ WBK. Wcześniej stanowisko to należało do Mateusza Morawieckiego, który został wiceprezesem Rady Ministrów.

Michał Gajewski z wykształcenia jest prawnikiem. Studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na Northwestern University w Chicago oraz London Business School. Praca w BZ WBK nie będzie dla niego nowością. W latach 1992-2008 zawodowo był już związany z Grupą Kapitałową WBK, a następnie Bankiem Zachodnim WBK. Pełnił tam wiele funkcji: od pracy w oddziale banku poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla, aż do pozycji członka zarządu banku, odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej. Następnie w latach 2008-2011 był wiceprezesem Banku BGŻ, gdzie był odpowiedzialny za obszar biznesu detalicznego i bankowość dla małych firm. W 2012 rozpoczął pracę w Banku Millennium.

Zobacz: UOKiK ma nowego prezesa

Objęcie funkcji prezesa przez Michała Gajewskiego nastąpi w dniu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz nie wcześniej niż przed wygaśnięciem jego zobowiązań związanych z dotychczasowym zatrudnieniem.

Źródło: www.pb.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: