SuperBiz wiadomości Miejsce pracy dla 10 tys. osób. Google otwiera ogromny kampus w Polsce

Miejsce pracy dla 10 tys. osób. Google otwiera ogromny kampus w Polsce

10.04.2017, godz. 13:48
Inspirujące biura Google
Warszawa foto: Materiały prasowe

W Polsce, dokładnie rzecz ujmując na warszawskiej Pradze-Północ, z powodzeniem działa już jeden kampus Google, ale to nic w porównaniu z najnowszym tego typu projektem, który Google otwiera 11 kwietnia nieopodal pierwszej siedziby. Inwestycja warta kilkadziesiąt milionów złotych stanie się miejscem pracy dla 10 tys. osób.

Google Campus 2.0 - tak oficjalnie nazywa się placówka, w której znajdą dla siebie miejsce pracownicy startupów. Google gwarantuje im nowoczesną przestrzeń, w której będą mogli realizować swoje ambitne plany. Mówi się o tym, że nowy kampus będzie miejscem pracy nawet dla 10 tys. starupowców, którzy będą również mogli skorzystać z pakietu doradczego Google. Liczba chętnych do współpracy stale rośnie.

ZOBACZ TEŻ: Mój startup podbija świat

„Google, stawiając jeszcze mocniej na Polskę, organizuje m.in. największe spotkanie europejskich inwestorów i startupów z Europy Środkowo-Wschodniej. Raportuje świeże statystyki pokazujące siłę oddziaływania kampusu na lokalny rynek. Spółki krążące po jego orbicie tylko w zeszłym roku zatrudniły 621 osób i pozyskały łącznie finansowanie na poziomie ponad 22,6 mln zł. Ta kwota dotyczy 22 startupów z kampusu, które w 2016 r. znalazły nowych inwestorów” - czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Źródło: publicrelations.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: