SuperBiz wiadomości Mieszkania plus w Warszawie. W czwartek dowiemy się gdzie dokładnie powstaną

Mieszkania plus w Warszawie. W czwartek dowiemy się gdzie dokładnie powstaną

11.07.2017, godz. 11:02
Warszawa panorama
foto: SHUTTERSTOCK

Na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. lokali w ramach programu Mieszkanie plus. W czwartek BGK Nieruchomości ma podpisać warunkową umowę inwestycyjną i ogłosić, w którym miejscu zostaną postawione budynki. Uroczystość początkowo zaplanowano na środę, ale musiała zostać przesunięta ze zwględu na zmieniony termin obrad Sejmu – podało polskieradio.pl, powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej.

Jak dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do jednej ze stron umowy, będą to pierwsze lokale wybudowane w ramach programu Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa.
„Dotychczasowe inwestycje BGK Nieruchomości (BGKN) realizowane są w oparciu o umowy z samorządami lub inwestorami prywatnymi" – precyzuje źródło PAP.

Sprawdź także: Z 500 Plus będzie łatwiej o Mieszkanie Plus?

Wiadomo, że nowe budynki z „mieszkaniami plus" powstaną przy jednej z głównych ulic na warszawskiej Woli, co ma gwarantować ich lokatorom łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Nie ujawniono jednak jeszcze konkretnej lokalizacji inwestycji. Szczegóły na ten temat powinny zostać ogłoszone podczas konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Rozwoju, która ma odbyć się w czwartek.

Czytaj też: Jak biznes zmienił Warszawę [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że Mieszkanie Plus to drugi program po 500 Plus, który ma zachęcić Polaków do zakładania rodziny, ale też poprawić ich sytuację poprzez łatwiejszy dostęp do infrastruktury mieszkaniowej. Po starcie programu jesienią 2016 r. jego realizacja jest na etapie budowy pierwszych mieszkań, które mają zostać oddane do użytku prawdopodobnie w grudniu 2017 r.

Źródło: „Rzeczpospolita", Superbiz.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: