SuperBiz wiadomości Mieszkanie Plus. Lokale bez złotówki z budżetu. Państwo jeszcze na tym zarobi

Mieszkanie Plus. Lokale bez złotówki z budżetu. Państwo jeszcze na tym zarobi

14.03.2017, godz. 14:09
Banknoty
Banknoty foto: SHUTTERSTOCK

Głośny program Mieszkanie Plus ma być wsparciem dla tych Polaków, którzy mają za dużo pieniędzy, by starać się o mieszkanie socjalne czy komunalne, a jednocześnie za mało, by nabyć własny lokal. Okazuje się, że program nie ma nic wspólnego z rozdawnictwem, a spółki Skarbu Państwa jeszcze na nim zarobią – wynika z informacji udzielonej portalowi businessinsider.com przez BGK Nieruchomości, które będą zarządzały funduszem Mieszkanie Plus.

W założeniu program Mieszkanie Plus ma oferować najem mieszkania po preferencyjnych cenach, z późniejszą możliwością wykupienia lokalu. Jako że stawki mają być niższe niż rynkowe, wiele osób może obawiać się, że to przejaw rozdawnictwa rządu, który chce sobie poprawić sondażowe wyniki. Takiemu myśleniu przeciwstawia się BGK Nieruchomości.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkanie Plus: Morawiecki zdradza, że program ma opóźnienia

Bank zapewnia, że program nie odbije się na kieszeni polskiego podatnika, a wręcz przeciwnie – państwo jeszcze na nim zarobi. Pieniądze mają trafić do instytucji takich jak PKP, które wykładają grunty pod budowę tanich mieszkań. Państwowe przedsiębiorstwa mają otrzymać certyfikaty inwestycyjne gwarantujące konkretny dochód. Do tego program ma być finansowany z obligacji i kredytów bankowych.

Źródło: businessinsider.com.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: