SuperBiz wiadomości Mieszkanie Plus na terenach zagrożonych powodzią?

Mieszkanie Plus na terenach zagrożonych powodzią?

29.12.2016, godz. 13:07
Powódź
Opole foto: Super Express

Program rządowy "Mieszkanie Plus" wchodzi w fazę budowy lokali. Samorządowcy w Opolu wskazali miejsca, które są terenami zalewowymi w razie powodzi. Władze miasta zapewniają, że miejsce jest niezagrożone wodą. Eksperci ostrzegają, że teren może być podmokły - przez co koszt inwestycji może wzrosnąć.

Samorząd w Opolu chce zagospodarować tereny zalewowe Odry przy ul. Wrocławskiej pod zabudowę w ramach programu "Mieszkanie Plus". Bank Gospodarstwa Krajowego ma wybudować tam 400 mieszkań. "Nowa Trybuna Opolska" opisuje oburzenie mieszkańców, którzy przypominają, że ta okolica była zalana podczas wielkiej powodzi z 1997 roku.

Sprawdź koniecznie: Mieszkanie dla Młodych 2017: jak załapać się na dopłatę?

Nawet deweloperzy anonimowo w gazecie podkreślają, że w tym miejscu ciężko będzie znaleźć nabywców na mieszkanie. - Ten teren to dolina Odry, która nie powinna być zabudowywana. Nie chodzi tylko o zagrożenie powodziowe, ale także o koszty, bo teren może być podmokły - podkreśla w "NTO" Ewa Oglęcka, urbanista i byłą przewodnicząca komisji urbanistycznej.

Takich przeciwwskazań nie widzą władze miasta. Wiceprezydent Opola Marcin Rola zapewnia, że zabezpieczenia przeciwpowodziowe zostały wzmocnione i w czasie zagrożenia sześć lat temu, teren pod zabudowę nie znalazł się pod wodą.

 

 

Źródło: "Nowa Trybuna Opolska"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: