SuperBiz wiadomości Wiemy gdzie powstaną Mieszkania Plus. Mieszkańcy przerażeni

Wiemy gdzie powstaną Mieszkania Plus. Mieszkańcy przerażeni

06.06.2016, godz. 16:05
bloki, mieszkania, mieszkanie
foto: SE/EAST NEWS

Pierwsze mieszkania w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną na Odolanach, na warszawskiej Woli – informuje RMF FM. Mieszkańcy okolicznych bloków są przerażeni, część osób uważa, że budowa tanich mieszkań z programu Mieszkanie Plus spowoduje obniżenie wartości ich nieruchomości.

Mieszkania Plus powstaną w Warszawie. Na początek na Odolanach powstać ma 30 tys. mieszkań. Będą to niskie, trzy-, czteropiętrowe bloki bez piwnic i garaży. Na osiedlu wybudowane zostaną za to piętrowe garaże.  Grunt, na którym powstaną należy w tej chwili do Polskich Kolei Państwowych. Zgodnie z założeniami programu, PKP wniesie ten teren do państwowego funduszu, który w zamian za coroczny zysk ma budować nowe mieszkania.

Czytaj również: Mieszkanie Plus. Szydło: Mieszkanie będzie mógł uzyskać każdy! MINUTA PO MINUCIE

Założenia programu „Mieszkanie Plus” rząd ogłosił w miniony piątek (3.06.). W ramach programu w całym kraju mają być budowane tanie mieszkania na wynajem. Czynsz za nie wynosić ma ok. 10-20 zł na metr kwadratowy. Według zapowiedzi rządu pierwsi lokatorzy maja się w nich pojawić w 2019 r. Programem ma zarządzać Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz spółka Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, którą kieruje Mirosław Barszcz, minister budownictwa w poprzednim rządzie PiS.

Źródło: rmf24.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: