SuperBiz wiadomości Mieszkanie Plus. Szydło: Mieszkanie będzie mógł uzyskać każdy! MINUTA PO MINUCIE

Mieszkanie Plus. Szydło: Mieszkanie będzie mógł uzyskać każdy! MINUTA PO MINUCIE

03.06.2016, godz. 15:17
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

Program 500 Plus, który ruszył 1 kwietnia, cały czas wzbudza duże emocje, ale wielu ekspertów uważa, że jest on dobrym posunięciem. Rząd idzie więc za ciosem i przygotowuje program Mieszkanie Plus skierowany do tych, którzy marzą o własnym kącie, ale ich na niego nie stać. Wyjaśniamy, jakie są założenia projektu.

Rząd ogłosił program budowy tanich mieszkań na wynajem. Cena najmu ma być atrakcyjna na tyle, by mogli sobie na nią pozwolić także mało zamożni obywatele. Szczegóły rządowych założeń zdradzili na konferencji premier Beata Szydło, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceszef tego resortu Kazimierz Smoliński. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie są prawdziwe założenia projektu, prześledźcie naszą relację na żywo. Zapraszamy!

***

15:17 Na dziś kończymy już naszą relację na żywo. Dziękujemy, że byliście z nami. Jeśli w temacie programu Mieszkanie Plus wydarzy się cokolwiek ważnego czy ciekawego, natychmiast Was o tym poinformujemy. Życzymy spokojnego popołudnia!

14:57 Filip Springer, reportażysta, który specjalizuje się w temacie architektury i urbanistyki napisał w bardzo ostrych słowach na swoim Facebooku:

14:52 Tymczasem minister Adamaczyk zamieścił na swoim Twitterze prezentację dotyczącą programu Mieszkanie Plus:

14:45 - Nie da się zbudować mieszkania taniej niż za 3 tys. za metr kwadratowy - uważa Józef Wojciechowski, szef firmy deweloperskiej JW Construction. Jego zdaniem rządowi nie uda się postawić tańszych mieszkań (za 2,5 tys. za metr), nawet jeśli powstaną na gruntach skarbu państwa.

14:30 Zgodnie z zapowiedzią, wracamy. I od razu poublikujemy naszą sondę. Czo myślicie o najnowszym rządowym programie? Jestśmy bardzo ciekawi Waszej opinii. aby oddać głos, kliknijcie w poniższy obrazek:

13:16 Na chwilę zawieszamy naszą relację na żywo. Ale spokojnie, prędko wrócimy z komentarzami ekspertów i zbiorem najważniejszych informacji o przedstawionym dziś programie.

13:13 Na tym konferencja ws. programu Mieszkanie Plus zakończyła się.

13:12 Premier podkreśla jeszcze raz, że program Mieszkanie Plus jest skierowany do wszystkich Polaków, bez wzgędu na to, czy mieszkają w mieście czy na prowincji. - Jesteśmy skazani na sukces, jesteśmy świetnie przygotowani - dodaje na koniec.

13:05 Szydło: Przygotowujemy tzw. Konstytucję Budowlaną. Będzie to pakiet ustaw, który ma uprościć zbiurokratyzowany obecnie system, aby mieszkań powstawało jak najwięcej.