SuperBiz wiadomości Mieszkanie plus: w których miastach będzie można nabyć lokal?

Mieszkanie plus: w których miastach będzie można nabyć lokal?

19.10.2016, godz. 17:26
Mieszkanie Plus na początek w Radomiu?
foto: SHUTTERSTOCK

Spółka BGK Nieruchomości – oficjalny zarządca programu „Mieszkanie plus", podpisała listy intencyjne z samorządami. Dzięki temu wiadomo, w których lokalizacjach będą dostępne pierwsze lokale pod wynajem.

Pilotażowy program „Mieszkanie plus" realizowany będzie w 17 województwach. Nie oznacza to jednak, że tanie mieszkania na wynajem już teraz staną się dostępne w każdym województwie. W pierwszej kolejności o przyznanie lokalu będzie można ubiegać się na: Górnym i Dolnym Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce, na Pomorzu, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Mazowszu. Mieszkania zostaną dostarczone w co drugim województwie.

Zobacz także: Ruszył program „Mieszkanie plus". Inaugurowano go w Katowicach

Chociaż budowa pierwszych bloków mieszkaniowych w ramach „Mieszkanie plus" rozpocznie się w 17 miastach, to tylko dwa z nich, Katowice i Poznań, są miastami regionalnymi. Na mapie rządowych inwestycji znalazły się: Biała Podlaska, Chorzów, Dębica, Gliwice, Katowice, Kobyłka, Nowa Dęba, Pelplin, Poznań, Radom, Stalowa Wola, Skawina, Starogard Gdański, Trzebinia, Tychy, Września i Wałbrzych.

Przeczytaj również: Ważne zmiany w MdM: od 2017 r. program obejmie rynek wtórny

Z danych Grupy Emmerson wynika, że najwięcej lokali, bo aż 1 370, zostanie dostarczonych w Katowicach, a najmniej, bo tylko 30 – w Nowej Dębie. Lista lokalizacji prawdopodobnie będzie się rozrastać. Mieszkania pod wynajem mogą powstać na gruntach należących do spółek Skarbu Państwa, np. PKP, Agencji Mienia Wojskowego lub Agencji Nieruchomości Rolnych.

Oprac. na podst. strefynieruchomosci.blog.pl, prnews.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: