SuperBiz wiadomości Mieszkanie za seks! Uwaga na oszustów w internecie

Mieszkanie za seks! Uwaga na oszustów w internecie

27.06.2017, godz. 14:57
Super Sex: Kiedy budzą się cienie z przeszłości
foto: SHUTTERSTOCK

W Internecie pojawia się coraz więcej ofert „darmowego" wynajmu mieszkań. Warto na nie uważać, gdyż naprawdę cena za taki najem może okazać się bardzo wysoka. Informacja ta nie jest napisana wprost, ale niemal zawsze zapłatą za możliwość mieszkania w lokalu ma być seks – informuje wp.pl.

Zdaniem ekspertów, na których powołuje się portal, można wyróżnić trzy kategorie ofert najmu w zamian za seks. Pierwszą z nich są ogłoszenia z ukrytym znaczeniem. Ich autorzy zwykle dość szybko ujawniają swoje prawdziwe cele.
Oto przykład takiej oferty:
„Ładny pokój w Centrum dla dziewczyny za darmo
Pokój znajduje się na Powiślu, blisko Starówki, w ładnym nowoczesnym mieszkaniu. Dogodne połączenie komunikacyjne w każdym kierunku. Szybki internet, telewizja kablowa. Mieszkanie za absolutną darmochę".

Czytaj też: Seks Polaków. Najczęściej zdradzamy w pracy

W samym ogłoszeniu autor nie zdradza swoich prawdziwych intencji, jednak z odpowiedzi na pytanie o szczegóły można się ich domyślić. Taką wiadomość, otrzymała osoba zainteresowana ofertą, cytowana przez wp.pl:
„Cześć. Warunki w skrócie: jestem właścicielem tego mieszkania, ale nie mieszkam w nim na co dzień. Przebywam w Anglii. Przyjeżdżam do Polski raz na ok. 2 miesiące i mieszkam w tym mieszkaniu przez ok. 2 tygodnie. Chętnie udostępnię Ci to mieszkanie, w zamian za dotrzymanie mi towarzystwa w czasie, gdy jestem w Polsce. Jeśli wstępnie jesteś zainteresowana, to napisz proszę dwa słowa o sobie, ile masz lat i co porabiasz? Pozdrawiam".

Sprawdź także: Rynek najmu wychodzi z szarej strefy

Autorzy ofert najmu w zamian za seks z drugiej kategorii są dużo bardziej podstępni. Manipulują w swoich anonsach odbiorcami np. wyrażając fałszywą i bezinteresowną chęć pomocy potrzebującej osobie. Liczą, że nabiorą w ten sposób młodą i niedoświadczoną jeszcze osobę, która wierzy w dobre intencje wszystkich ludzi.
Oto jedno z takich ogłoszeń:
Wynajmę pokój nawet za darmo / Warszawa
Witam, wynajmę pokój w Ząbkach. Jeśli nie posiadasz pieniędzy, to nie szkodzi. Jak zarobisz, to oddasz. Jeśli jesteś zainteresowana – pisz tutaj, a na pewno się dogadamy. Zapraszam".

Zobacz również: Seks na receptę dla potrzebujących? Kontrowersyjny pomysł polityka

A to odpowiedź, na zapytanie osoby, zainteresowanej ofertą, którą cytuje wp.pl:
„Tak, jak napisałem w ogłoszeniu – jeśli nie masz pieniędzy, na pewno się dogadamy. Zależy mi na tym, żeby młodzież się rozwijała w tym kraju. Na pewno łatwiej Ci będzie z mieszkaniem za darmo. A jak się dorobisz, to mi oddasz. Spotkajmy się i porozmawiajmy o szczegółach. Odpisz jeśli Cię to interesuje".
W trzeciej kategorii omawianych ofert, autor wprost sugeruje, że chodzi o mieszkanie za seks. Osoby, które – nawet świadomie – zdecydują się na taki układ, poza nietypową formą zapłaty, mogą narazić się również na przemoc fizyczną i agresję ze strony właściciela mieszkania.

Źródło: wp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: