SuperBiz wiadomości Minister Wasiak broni właścicieli naszych firm transportowych

Minister Wasiak broni właścicieli naszych firm transportowych

05.06.2015, godz. 13:58
Maria Wasiak
Maria Wasiak foto: Super Express

Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie mogą sobie nawzajem narzucać standardów socjalnych – tak minister infrastruktury i rozwoju  Maria Wasiak skomentowała kwestię narzucania przez Niemcy regulacji płacy minimalnej, która miałaby objąć wszystkich kierowców zawodowych poruszających się po terytorium Niemiec.

Na podstawie niemieckich przepisów dotyczących płacy minimalnej wszyscy kierowcy zawodowi przejeżdżający przez Niemcy musieliby zarabiać minimum 8,5 euro za godzinę pracy. Larum podnieśli właściciele polskich firm transportowych, którzy musieliby znacznie podnieść pensje swoim pracownikom. Po stronie polskich pracodawców stanęła minister Maria Wasiak. Na konferencji "Agenda socjalna dla transportu"w Brukseli stwierdziła, że niemieckie regulacje są przejawem protekcjonizmu i w ten sposób narzuca się standardy socjalne innym państwom, na które one z jakichś powodów nie mogą się zdecydować.
Zdaniem Brukseli niemieckie regulacje łamią zasady obowiązujące na jednolitym rynku. Rząd w Berlinie ma dwa miesiące na odpowiedź.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: