SuperBiz wiadomości Ministerstwo Skarbu Państwa niebawem zniknie

Ministerstwo Skarbu Państwa niebawem zniknie

26.02.2016, godz. 14:46
Ministerstwo Skarbu Państwa: Dawid Jackiewicz
Ministerstwo Skarbu Państwa: Dawid Jackiewicz foto: Super Express

– Ministerstwo Skarbu Państwa po uporaniu się z aktualnymi problemami przestanie istnieć. Zostanie zastąpione instytucją skoncentrowaną na nadzorze właścicielskim – poinformował na konferencji prasowej minister Dawid Jackiewicz

Minister zaznaczył, że przez ostatnie 8 lat jedynym zrealizowanym programem przez PO-PSL była prywatyzacja. Teraz trzeba wygaszać proces prywatyzacji i zacząć w pełni wykorzystywać potencjał spółek Skarbu Państwa.


Już  na koniec minionego roku. minister Skarbu Państwa powołał zespół doradczy do spraw reformy nadzoru właścicielskiego. Zespół ten ma przeanalizować krajowe oraz zagraniczne rozwiązania w zakresie nadzoru właścicielskiego. Opracuje on nową koncepcję organizacji oraz uregulowań prawnych, które będą miały  poprawić zarządzanie mieniem państwowym i komunalnym.

Zobacz: Zarządca nieruchomoście - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"


Jak podaje resort skarbu, dotychczas Ministerstwo Skarbu Państwa  przekazało pod nadzór Ministra Obrony Narodowej – spółki z sektora obronnego, Ministra Energii i Pełnomocnika Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego – spółki z sektora węglowego, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – porty w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Z kolei Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej otrzymał uprawnienia do wykonywania praw z akcji spółki PERN „Przyjaźń”.

Źródło: biznesalert.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: