SuperBiz wiadomości Ministerstwo Skarbu Państwa z nowym podsekretarzem stanu

Ministerstwo Skarbu Państwa z nowym podsekretarzem stanu

26.04.2016, godz. 13:10
Paweł Gruza
Paweł Gruza foto: Twitter

Premier Beata Szydło powołała na stanowisko wiceministra w MSP Pawła Gruzę. Nowy podsekretarz stanu związany był wcześniej z takimi firmami, jak Ernst&Young (obecni E&Y).

Nowy wiceminister ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ma doświadczenie w zarządzaniu interdyscyplinarnymi projektami z obszaru podatków, księgowości, informatyki i administracji. Specjalizuje się w obsłudze od strony prawnej i podatkowej inwestycji zagranicznych i krajowych w Polsce, a ostatnio – również w inwestycjach za granicą. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze przedsiębiorstw, w branży konsultingowej i finansowej.

Przeczytaj również: Będą nas podsłuchiwać i inwigilować bez naszej wiedzy! Takiej ustawy antyterrorystycznej chce PiS

W latach 2000 – 2006 pracował dla firmach doradczych Arthur Andersen oraz Ernst&Young. Od 2007 r. należał do zarządu spółki MMR Consulting, której był także wspólnikiem. Ponadto w 2014 r. rozpoczął współpracę z polską kancelarią doradztwa podatkowego GWW Tax.

Publikował artykuły w prasie ekonomicznej i specjalistycznej, m.in. w Pulsie Biznesu, Rzeczpospolitej, Przeglądzie Podatkowym i Monitorze Podatkowym. Jest współautorem pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautorem pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT".

Może zainteresować cię także: Paweł Borys, kim jest prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

W styczniu br. Gruza został członkiem zarządu ds. finansów i gospodarki w Fundacji Republikańskiej, która prowadzi „pracę formacyjną" wśród młodzieży szkół średnich i studentów. Wcześniej wiceminister pełnił w organizacji rolę eksperta.

Źródła: msp.gov.pl, mmr.pl, fundacjarepublikanska.org

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: