SuperBiz wiadomości Ministrowie się kłócą, a frankowicze nadal bez pomocy

Ministrowie się kłócą, a frankowicze nadal bez pomocy

18.02.2016, godz. 13:00
Szałamacha Morawiecki
foto: Super Express

Komisja Nadzoru Finansów nadal liczy tzw. kurs sprawiedliwy, wedle którego mają być przewalutowane kredyty na złotówki w prezydenckim projekcie ustawy, a wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zasugerował, że "Ministerstwo Finansów mogłoby przedstawić swoje propozycje do prezydenckiej wersji rozwiązania tej kwestii". Resort Pawła Szałamachy jednak odmawia.

"MF nie prowadzi prac nad poprawką do projektu ustawy o kredytach frankowych. Kwestią tych kredytów zajmowała się Kancelaria Prezydenta RP" - głosi krótki komunikat Ministerstwa Finansów.

Zobacz też: Morawiecki krytykuje projekt Dudy ws. frankowiczów. "Zagrożenie dla sektora bankowego"

Była to odpowiedź na środowe słowa wicepremiera Morawieckiego na spotkaniu z dziennikarzami. Minister rozwoju powiedział wówczas, że "Ministerstwo Finansów mogłoby przedstawić swoje propozycje do prezydenckiej wersji rozwiązania tej kwestii". Nie dodał, co konkretnie miał na myśli.

Już dziś Morawiecki dodał w "Kontrwywiadzie" RMF, że "rząd na razie nie pracuje nad tą ustawą frankową, bo zaproponował jakąś opcję pan prezydent". - Obecnie czekamy na dokładniejsze analizy - skwitował.


Źródło: TVN24 BiŚ/Reuters/RMF

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: