SuperBiz wiadomości Młodzi Polacy toną w długach

Młodzi Polacy toną w długach

07.11.2016, godz. 14:25
Człowiek w długach
foto: SHUTTERSTOCK

Polacy do 34. roku życia coraz bardziej się zadłużają i nie spłacają terminowo swoich zobowiązań. Rekordzista jest winien 10 mln zł.

Młodzi Polacy toną w długach. Z raportu BIG InfoMonitor wynika, że zaległości finansowe osób do 34. roku życia wzrosły od sierpnia ubiegłego roku o blisko 1,5 mld zł i sięgają obecnie 3,7 mld zł. Głównie są wynikiem niepłaconych alimentów, pożyczek gotówkowych oraz rachunków za telefon i jazdę na gapę. Według raportu BIG InforMonitor średnia zaległość młodej osoby przekracza już 7 tys. zł. W sumie długów nie spłaca już ponad 523 tys. Polaków w wieku 18-34 lata.

Zobacz: Tajemnice etykiety - składniki niebezpieczne dla alergików

Najwięcej młodych niewywiązujących się z umów dłużników mieszka w województwie: śląskim, mazowieckim, dolnośląskim oraz kujawsko-pomorskim. Natomiast najmniej młodych zadłużonych po uszy i niespłacających swoich zobowiązań jest w województwie świętokrzyskim oraz na Podlasiu.

Zobacz: Jak otworzyć sklep z odzieżą dla puszystych

A gdzie mieszkają zadłużeni rekordziści? Okazuje się, że najbardziej zadłużone osoby mieszkają w woj. opolskim. Na liście 10 najbardziej zadłużonych młodych osób znajdują się aż 3 z tego regionu. Jedna z nich ma dług przekraczający aż 10 mln zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: