SuperBiz wiadomości Morawiecki: 30 tys. kwoty wolnej od podatku dla posłów, bo... pracują bardzo ciężko

Morawiecki: 30 tys. kwoty wolnej od podatku dla posłów, bo... pracują bardzo ciężko

29.11.2016, godz. 21:35
Morawiecki w Londynie
foto: Super Express

Wicepremier Mateusz Morawiecki, chce utrzymać kwotę wolną od podatku dla parlamenatrzystów na poziomie 30.451 zł. Jego zdaniem, należy w ten sposób "docenić ciężką pracę polityków". Wygląda na to, że zdaniem wicepremiera zwykli śmiertelnicy pracują od posłów znacznie lżej, bo im przysługiwać będzie tylko maksymalnie 6600 zł.

Słowa o tym, że posłowie pracują bardzo ciężko i z tego tytułu powinna ich obowiązywać kwota wolna od podatku na poziomie 30 tys. zł padły w programie "Fakty po faktach", w którym to wicepremier Morawiecki chwalił się dotrzymowaniem przez PiS obietnic wyborczych. - Traktujemy obietnice bardzo poważnie. Chcieliśmy wypełnić jak najwięcej obietnic, jednocześnie zapewniając spójność finansów publicznych. To jest bardzo ważne dla trzech milionów najbiedniejszych - mówił Morawiecki. Podkreślał, że w tym aspekcie poprzedni rząd nie ma się czym pochwalić, bo wtedy kwota wolna wzrosła zaledwie o 2 zł. Dziś podniesiono ją dla najuboższych z 3091 zł do 6600 zł.

Zobacz koniecznie: Kwota wolna od podatku. Oni zapłacą mniej

Zaskakujące słowa padły dopiero po tym, gdy dopytywano wicepremiera o obiecanych 8 tys. zł kwoty wolnej, a potem o 30 tys. zł kwoty wolnej, która przysługuje parlamentarzystom. - Posłowie wykonują bardzo ciężką pracę i od 20 lat nie mieli regulacji wolnej od podatku. Doceńmy ciężką pracę polityków - zaapelował wicepremier do widzów. Wątpliwe, by Polacy znaleźli tak wiele empatii dla parlametarzystów i potraktowali ich pracę jako cięższą od własnej.

Przypominamy ustawa o wyższej kwocie wolnej od podatku została uchwalona przez Sejm i podpisana przez prezydenta we wtorek. Do końca listopada ma być opublikowana w Dzienniku Ustaw. Na jej mocy kwota wolna ma w 2017 roku wzrosnąć do 6,6 tys. zł. Skorzystają z niej jednak osoby zarabiające rocznie tylko taką lub mniejszą kwotę. Przy dochodach od 6,6 tys. zł do 11 tys. zł kwota będzie się proporcjonalnie zmniejszać, a powyżej 11 tys. zł do 85 tys. 528 zł rocznie wyniesie jak dotychczas 3091 zł.

żródło: tvn; tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: