SuperBiz wiadomości Morawiecki do polskich studentów w Wielkiej Brytanii: Ojczyzna was potrzebuje

Morawiecki do polskich studentów w Wielkiej Brytanii: Ojczyzna was potrzebuje

30.01.2017, godz. 11:18
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto: EAST NEWS

Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z polskimi studentami w Wielkiej Brytanii, których zachęcał do powrotu do Polski. Na uniwersytecie w Cambridge polityk apelował do młodych ludzi, aby "zdecydowali się wrócić do Polski i pracować dla dobra naszego kraju".

- Narutowicz czy Mościcki też studiowali i pracowali na zagranicznych uniwersytetach - pierwszy w Zurychu, drugi we Fryburgu. Ale zdecydowali się wrócić do Polski i budować nasze państwo na nowo. Polska teraz też potrzebuje agentów zmiany - przekonywał wicepremier i minister w rządzie Beaty Szydło, podczas weekendowego spotkania w ramach 10. edycji konferencji organizowanej przez Congress of Polish Student Societies in the UK.

Zobacz także: Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy dostał państwową fuchę?

Morawiecki argumentował, że Polska potrzebuje "nowego pokolenia naukowców, menadżerów, urzędników którzy tchną nowego ducha w polskie firmy i instytucje. - Moim marzeniem jest, żebyście pomimo wielu możliwości stojących przed wami, zdecydowali się wrócić do Polski i pracować dla dobra naszego kraju - dodał wicepremier.

 

Źródło: Money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: