SuperBiz wiadomości Morawiecki krytykuje projekt Dudy ws. frankowiczów. "Zagrożenie dla sektora bankowego"

Morawiecki krytykuje projekt Dudy ws. frankowiczów. "Zagrożenie dla sektora bankowego"

18.02.2016, godz. 12:40
Dom Morawieckiego jest wart nawet 5 mln zł
Dom Morawieckiego jest wart nawet 5 mln zł foto: Super Express

- Rząd na razie nie pracuje nad ustawą frankową, ponieważ jakąś opcję zaproponował pan prezydent. I czekamy na dokładniejsze analizy - mówi w "Kontrwywiadzie" RMF wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodaje też, że obecne wyliczenia prezydenckiego projektu, byłyby "dużym zagrożeniem dla sektora" bankowego.

- Moim zdaniem powinniśmy postawić na współpracę czy na dogadanie się pomiędzy tymi dwoma grupami, które do tej pory nie potrafiły się dogadać - świata bankowego i kredytobiorców. Jedna podchodziła emocjonalnie, a druga miała zbyt mało serca na dłoni - przekonywał w audycji Konrada Piaseckiego minister rozwoju.

Sprawdź koniecznie: Są ekspertyzy dotyczące pomocy frankowiczom. "Ustawa niezgodna z konstytucją"

Morawiecki przyznał też otwarcie, że projekt ustawy ws. frankowiczów autorstwa Andrzej Dudy jest groźny dla polskiego sektora bankowego. - Ten projekt prezydencki, gdyby przeszedł, jeżeli prawdą są te pierwotne wyliczenia, które teraz mamy, czyli 40 mld straty itd. czy kwota koło tego, byłby dużym zagrożeniem dla sektora - stwierdził wicepremier.

Dodał też, że obecnie rząd nie zajmuje się pomocą frankowiczom, bo czeka ma więcej szczegółów ze strony prezydenckich urzędników. - Czekamy na dokładniejsze analizy tego, co zaproponował prezydent - wyjaśnił Morawiecki.

 

Źródło: RMF

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: