SuperBiz wiadomości Morawiecki kusi emigrantów wyższymi zarobkami. "Wracajcie do Polski"

Morawiecki kusi emigrantów wyższymi zarobkami. "Wracajcie do Polski"

18.03.2016, godz. 12:03
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto: FOTO SE

Wracajcie do Polski - mówił Mateusz Morawiecki do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii w wywiadzie dla BBC. - Wielkim dniem dla Polski będzie, kiedy wszyscy Polacy mieszkający za granicą wrócą do kraju - dodał wicepremier i minister rozwoju. Mateusz Morawiecki spodziewa się, że w ciągu najbliższych 5-7 lat Polacy przestaną wyjeżdżać za pracą za granicę, bo nad Wisłą nastąpi wzrost płac. W wywiadzie dla BBC nie podaje jednak, o ile pensje miałyby urosnąć.

Jednak w połowie lutego Morawiecki przedstawiając "Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", czyli tzw. plan Morawieckiego mówił, że za 15 lat przeciętny Polak będzie zarabiał tyle samo, ile przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej. - Skala wyjazdów już się zmniejszyła. Zarobki Polaków są obecnie na poziomie 70 proc. średniej Unii Europejskiej - powiedział Morawiecki i dodał, że chciałby, aby Polacy wrócili do kraju. - Chciałbym powitać w kraju wszystkich Polaków, którzy wyjechali za granicę. Gdyby tylko mogli wrócić, to byłby wielki dzień dla Polski - powiedział wicepremier.

Przeczytaj też: KNF: Prezydencki projekt dla frankowiczów jest niesprawiedliwy

Morawiecki mówił również, że jest bardzo zaniepokojony tym, że w czerwcowym referendum może dojść do wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE. - Mam nadzieję, że Wielka Brytania pozostanie w ramach Unii Europejskiej, bo czasy nie są łatwe - powiedział Morawiecki. - Już teraz zmagamy się z turbulencjami geopolitycznym na Ukrainie i problemem uchodźców. Lepiej radzić sobie z nimi razem - dodał.

źródło: tvn24bis

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: