SuperBiz wiadomości Morawiecki: Podatki od banków i marketów już od 2016 roku

Morawiecki: Podatki od banków i marketów już od 2016 roku

19.11.2015, godz. 12:52
złotówka
foto: dreamstime

Podatki sektorowe, czyli dla marketów i punktów handlowych powyżej 250 m. kw. oraz dla banków wejdą w życie już od nowego roku? Nowy minister rozwoju i wicepremier Mateusz Morawiecki, że "nie ma przeszkód związanych z ordynacją podatkową, więc jest duża szansa na to".

- Eksperci pracują, robimy wszystko, by one mogły być zastosowane - podkreślił minister w środowej rozmowie z dziennikarzami. Morawiecki dodał też, że nie łączyłby wejścia w życie podatków sektorowych z innych sztandarowymi zapowiedziami premier Beaty Szydło.

Sprawdź również: Złoty i giełda reagują spadkiem po expose Beaty Szydło

- Myślę, że to zobowiązanie 500 zł na dziecko jest zobowiązaniem bardzo, bardzo twardym, więc nie łączyłbym tego - stwierdził wicepremier. Mówił też, że jednym ze sztandarowych pomysłów nowego gabinetu będzie program wzmocnienia polskiego przemysłu, "coś, co się potocznie nazywa reindustrializacją". - Z tego punktu widzenia będziemy starali się pomóc wszystkim polskim sektorom w uzyskiwaniu zamówień publicznych, w sposób niedyskryminujący oczywiście, czyli zgodnie z regulacją europejską - powiedział Morawiecki.

 

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: