SuperBiz wiadomości Morawiecki spłacił 665 tys. zł kredytu w trzy miesiące [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Morawiecki spłacił 665 tys. zł kredytu w trzy miesiące [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

10.05.2016, godz. 14:22
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki foto: EAST NEWS

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki jest najbogatszym członkiem rządu Beaty Szydło. Na koncie ma ponad 3 mln zł, prawie 4 mln zł w akcjach oraz pokaźne nieruchomości. Polityk PiS pozbył się też polis ubezpieczeniowych na łączną sumę 610 tys. zł oraz w trzy miesiące spłacił resztę kredytu (665 tys. zł) na zakup domku letniskowego z działką.

Z oświadczenia majątkowego Mateusza Morawieckiego wynika, że ma blisko 7 mln zł oszczędności. 3 161 000 zł na koncie i papiery wartościowe na kwotę 3 839 000 zł. Wicepremier zaznaczył jednak, że w czasie pełnienia funkcji wiceprezesa Rady Ministrów i ministra rozwoju, zamraża swój pakiet akcji. - Nie zamierzam sprzedawać posiadanych akcji, niezależenie od ich ceny - zadeklarował członek PiS.

Zobacz również: Beata Szydło odłożyła 60 tys. zł w cztery miesiące [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Wicepremier ma pokaźne nieruchomości. W oświadczeniu majątkowym przyznaje, że ma dom o pow. 150 mkw położony na działce o pow. 0,46 ha wraz z zabudowami letniskowymi i gospodarskimi, dom o pow 100 mkw postawiony na działce o pow. ok. 2800 mkw oraz segment (szeregówka) o pow. 180 mkw położony na działce o pow. 400 mkw (50 proc. własności).

Dodatkowo Morawiecki posiada działkę rolną o powierzchni ok. 2 ha (wartość ok. 100 tys. zł). Morawiecki wspiera również finansowo najbliższych. W oświadczeniu majątkowym przyznaje, że pożyczył siostrze ok. 300 tys. zł.

Choć wicepremier na swoje dotychczasowe zarobki nie powinien narzekać, to zaciąga kredyty. Na koniec 2015 roku Morawiecki miał do spłaty jeszcze 665 tys. zł z kredytu zaciągniętego trzy lata temu (na łączną sumę 1,1 mln zł). W najnowszym oświadczeniu czytamy, że zobowiązanie kredytowe zostało do końca marca spłacone.

Czytaj koniecznie: Rewolucyjny wyrok dla frankowiczów. Kredytobiorcy odzyskają pieniądze

Morawiecki pomimo posiadanego majątku nie zapomina o potrzebujących. Minister zadeklarował, że jakiekolwiek dywidendy, które otrzyma z tytułu posiadanych akcji, w czasie pełnienia funkcji państwowych, w całości przekaże na cele społeczne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: