SuperBiz wiadomości Morawiecki zapowiada korzystniejsze opodatkowanie dla małych firm

Morawiecki zapowiada korzystniejsze opodatkowanie dla małych firm

30.03.2017, godz. 16:06
MORAWIECKI POMOŻE?
foto: Super Express

Podatki to prawdziwa zmora małych przedsiębiorców. Koszty prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej pochłaniają nieraz całość budżetu mikrofirm i w efekcie biznes nie przynosi żadnego zysku. Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki obiecał zmiany w tym zakresie poprzez korzystniejsze opodatkowanie dla małych firm.

Nowe zasady opodatkowania dla małych firm i działalności pozarejestrowej miałyby objąć mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 roku. W myśl nowych przepisów ci, których przychody nie przekraczają tysiąca złotych będą mogli nie zakładać działalności gospodarczej i w ten sposób nie będą musieli płacić comiesięcznych składek ZUS.

Zobacz także: Fiskus odwiedzi każdego, kto założy jednoosobową firmę


Większe ulgi mają także przysługiwać małym biznesom, których dochody nie przekraczają 1, 2, 3, 4 tys. zł. Ulga przysługiwałaby także „na start" - przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej firma nie musiałaby płacić składki ZUS, a po tym czasie mogłaby skorzystać z ulgi „mały ZUS" (która istnieje obecnie) przez kolejne dwa lata.

 

Źródło: /Bussines Insider /PAP

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: