SuperBiz wiadomości Możesz wysłać PIT podczas zakupów w galerii. MF Ci w tym pomoże

Możesz wysłać PIT podczas zakupów w galerii. MF Ci w tym pomoże

01.03.2017, godz. 10:36
Podatki
foto: SHUTTERSTOCK

Resort finansów rusza z akcją „Szybki PIT", która ma na celu pomoc podatnikom przy rozliczeniu rocznego zeznania. Zakłada ona wiele ułatwień m.in. powstanie darmowych punktów rozliczeń w najpopularniejszych galeriach handlowej, dodatkowe dyżury telefoniczne urzędników czy wydłużone godziny pracy urzędów skarbowych.

„Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę" - czytamy w komunikacie MF.
Jednym z ułatwień, które przygotował w ramach kampanii resort finansów, będzie stworzenie punktów rozliczeń w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce. W dniach 24–25 marca, każdy podatnik będzie mógł za ich pośrednictwem wysłać swój PIT przez Internet w przerwie między zakupami. Partnerem akcji jest Polska Rada Centrów Handlowych. Dla osób zainteresowanych wysłaniem swojego zeznania podatkowego drogą elektroniczną zostaną także przygotowane specjalne stanowiska komputerowe w urzędach skarbowych.

Sprawdź także: PIT 2017. Jak szybko otrzymać zwrot podatku

Ci, którzy mają wątpliwości i chcieliby skonsultować się w kwestiach związanych rocznym zeznaniem podatkowym, mogą zadać pytanie za pomocą specjalnego formularza dostępnego w prowadzonym przez MF Portalu Podatkowym. Tam również można znaleźć aktualne formularze, a także skorzystać z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.
Ponad to w dniach 13, 20 i 27 kwietnia w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników, a 27 i 28 kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie będą pracować dłużej.

Czytaj też: Komu opłaca się rozliczyć PIT z małżonkiem lub dzieckiem

Na potrzeby akcji przygotowano też broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych. Są one dostępne na stronie kampanii szybkipit.pl, na której znajduje się również wyszukiwarka urzędów skarbowych.
Ministerstwo Finansów zachęca do składania PIT przez Internet. Jak tłumaczy w komunikacie: „można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego".
Resort przypomina, że w 2017 r. 30 kwietnia wypada w niedzielę, czyli dzień wolnym od pracy, dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.

Źródło: MF

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: