SuperBiz wiadomości Na Mazury polecimy z 30 różnych miast. Porównaliśmy ceny z PKP

Na Mazury polecimy z 30 różnych miast. Porównaliśmy ceny z PKP

14.06.2016, godz. 16:05
Nowe połączenie lotnicze na Mazury
Nowe połączenie lotnicze na Mazury foto: Materiały prasowe

W poniedziałek do sprzedaży trafiły nowe bilety lotnicze do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Z Lotniska Chopina do Szyman pod Olsztynem dostaniemy się samolotem w 45 minut. Rejsy będą realizowane z ośmiu miast w Polsce oraz z 22 portów lotniczych za granicą, m.in. z Aten, Barcelony, Belgradu i Wenecji.

Na terenie naszego kraju polecimy do Olsztyna liniami lotniczymi LOT z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Szczecina i Rzeszowa. Jak deklaruje przewoźnik, loty w jedną stronę zaczynają się od 59 zł w Warszawie, 91 zł w Katowicach, 101 zł w Poznaniu, 112 zł we Wrocławiu i Gdańsku, 118 zł w Krakowie, 125 zł w Szczecinie oraz 133 zł w Rzeszowie.

Loty pasażerskie na nowych trasach będą miały miejsce w wakacje, od 2 lipca do 1 października 2016 roku. Kursy z Warszawy mają być realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i soboty w godzinach 13:25 – 14:10. O ile ze stolicy na Mazury polecimy w trzy kwadranse, o tyle powrót zajmie godzinę. Rejsy powrotne będą miały miejsce w godzinach 14:35 – 15:35.

Przeczytaj również: Euro 2016. Jak pojechać na mecze Polaków i nie zbankrutować

- Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu – komentuje w oficjalnym komunikacie prasowym Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Jeżeli jednak uwzględnimy dojazd na lotnisko oraz czas odprawy, długość podróży znacznie wydłuży się, a nawet – przekroczy czas podróży koleją. Przykładowo, podróż z Warszawy Centralnej do Olsztyna Głównego pociągiem Intercity zajmuje zaledwie 2 godziny i 35 minut. Natomiast połączenie TLK trwa niecałe trzy godziny.

Może cię zaitneresować: Tak oszukują na OLX. Strzeż się tych ogłoszeń

Loty w obie strony z Warszawy do Olsztyna zaczynają się od 118 złotych. Oczywiście obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy", dlatego można spodziewać się, że ceny połączeń lotniczych będą iść w górę. Dla porównania, bilet z Warszawy Centralnej do Olsztyna Głównego w drugiej klasie pociągu Inter City można nabyć już za 39,99 złotego.

Do portu lotniczego w Szymanach polecimy także z 22 zagranicznych portów, m.in. z Nowego Jorku, Chicago, Tokio i Bejrutu. Trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami. W tym przypadku koszt połączenia w obie strony przekracza 2000 złotych.

Źródła: corporate.lot.com, lot.com, rozklad-pkp.pl, mazuryairport.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: