SuperBiz wiadomości Na niemieckie tory wyjechał pierwszy „hipsterski” pociąg

Na niemieckie tory wyjechał pierwszy „hipsterski” pociąg

10.01.2017, godz. 16:31
Locomore
foto: Wikimedia Commons

Na trasie Berlin–Stuttgart zaczęły kursować nowe pociągi. Nie jest to jednak zwykła kolej. Ich właściciel – spółka Locomore, zadbał o to, aby podróż była dla pasażerów wyjątkowym doświadczeniem. Mogą oni napić się kawy kawy fair-trade, organicznej lemoniady lub piwa bezglutenowego oraz zjeść wegańskie kanapki, a także wybrać wagon, w którym jadą osoby o podobnych zainteresowaniach.

Jak podał portal transport-publiczny.pl, póki co do dyspozycji osób podróżujących koleją Locomore oddano trzy rodzaje wagonów: bezprzedziałowe, użytkowe i tematyczne. W tych użytkowych zaplanowano miejsce dla rowerzystów, osób na wózkach czy przestrzeń dla dzieci, zaś w tematycznych, mają spotykać się osoby zainteresowane podobnymi zagadnieniami. W każdym z nich są miejsca siedzące dla 12 osób. Aktualnie zorganizowano przestrzeń, w której można porozmawiać na tematy związane z fotografią i sportem. Przewoźnik zapewnia, że planuje z czasem zmieniać tematykę wagonów.

Sprawdź także: Najszybsze pociągi na świecie [GALERIA]

Pociągi Locomore są wyjątkowe również ze względu na sposób, w jaki są napędzane – firma deklaruje, że wykorzystują w tym celu wyłącznie „zieloną" energię.
Pokonanie 370-kilometrowej trasy z Berlina do Stuttgartu „hipsterskim" pociągiem potrwa 6 godzin i 26 minut. Podróż powrotna zaś zajmie 20 minut dłużej.
Zaletą tej linii są także niskie ceny. Za bilet zapłacimy tu tylko 22 euro, podczas gdy pokonanie tej samej trasy z koleją Deutsche Bahn kosztuje aż 115 euro.

Czytaj też: Rekordowo niskie bezrobocie w Niemczech. W grudniu wyniosło 6 procent

Pomysłodawcy projektu zebrali środki na jego realizację za pośrednictwem internetowej platformy crowdfundingowej. Jeśli rozwiązanie odniesie sukces, w 2018 r. zostaną uruchomione trzy podobne linie. Spółka Locomore zapowiada, że połączą one Berlin z Bonn i Kolonią, Berlin z wyspą Rugia oraz Frankfurt z Monachium.

Źródło: transport-publiczny.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: