SuperBiz wiadomości Na pogrzeb Jana Kulczyka wpuszczą tylko dziennikarzy Polsatu

Na pogrzeb Jana Kulczyka wpuszczą tylko dziennikarzy Polsatu

04.08.2015, godz. 15:43
Grażyna Kulczyk, Jan Kulczyk
foto: Super Express

Pogrzeb Jana Kulczyka już jutro w Poznaniu. Choć uroczystość ma być raczej skromna (mszę świętą będzie odprawiał tylko jeden zakonnik), to już transmisja z niej ma być z rozmachem. Tym zajmie się telewizja Polsat, której dziennikarze będą jedynymi wpuszczonymi tego dnia na uroczystości pogrzebowe.

Polsat będzie miał wyłączność na transmisję pogrzebu Kulczyka. Nie będzie to jednak transmisja ciągła, a jej fragmenty będą się pojawiały pomiędzy serwisami informacyjnymi w Polsat News. Polsat udostępni też sygnał konkurencyjnemu TVN 24. Transmisja ma być przeprowadzona z rozmachem. Tak przynajmniej twierdzi osoba znająca kulisy przygotowań, z którą rozmawiała wyborcza.pl. Osoba ta twierdzi, że takie polecenie wydał sam właściciel stacji Zygmunt Solorz-Żak, który przyjaźnił się z Janem Kluczykiem.

ZOBACZ TEŻ: Jan Kulczyk spocznie obok swego ojca. To od niego dostał pierwszy milion dolarów

Do jutra do godziny 10.00 poznaniacy mogą się wpisywać do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Starym Browarze. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.30 na poznańskim Wzgórzu św. Wojciecha. Ze względów bezpieczeństwa kościół będzie zamknięty od rana aż do 13.30, a całe wzgórze ma być wyłączone z ruchu kołowego.

ZOBACZ: Na pogrzeb Jana Kulczyka zamkną cały kościół!

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: