SuperBiz wiadomości Tablica pamiątkowa dla bogaczy. Kościół zbiera 30 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej

Tablica pamiątkowa dla bogaczy. Kościół zbiera 30 mln zł na Świątynię Opatrzności Bożej

09.11.2016, godz. 12:04
Świątynia Opatrzności Bożej
foto: Super Express

Już 11 listopada, w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Warszawie zostanie uroczyście otwarta Świątynia Opatrzności Bożej. Wciąż brakuje 30 mln zł na jej wykończenie. Na tych, którzy zdecydują się wspomóc budowę, czeka nie lada nagroda – możliwość wyrycia ich nazwiska na tablicy pamiątkowej umieszczonej w kościele. Przedstawiamy, ile trzeba wydać, by przejść w taki sposób do historii.

W tym roku minęło już 225 lat odkąd, po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, zadecydowano o wzniesieniu wotum dziękczynnego w postaci kościoła nazwanego Świątynią Opatrzności Bożej. Już w najbliższy piątek, 11 listopada, na warszawskim Wilanowie odprawiona zostanie uroczysta msza święta, która zainauguruje działalność nowej świątyni. Zgodnie z zapowiedziami kościelnych hierarchów, to właśnie w niej odtąd będzie się odbywała większość ważnych uroczystości, które do tej pory swoją kościelną oprawę znajdowały w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.

ZOBACZ TEŻ: Papież potępia wyciąganie pieniędzy od wiernych [CENNIK SAKRAMENTÓW]

Na budowę ŚOB, wraz z towarzyszącym jej Muzeum Jana Pawła II, przeznaczono już 220 mln zł. Wciąż jednak brakuje pieniędzy na jej wykończenie. Chodzi dokładnie o 30 mln zł. Finansowanie budowy przez lata wzbudzało sporo kontrowersji. Swoje dotacje przekazywało tu bowiem Ministerstwo Kultury. Wprawdzie szły one na budowę Muzeum JPII, nie samego kościoła, ale i tak bez wątpliwości się nie obyło. Ministerstwo przekazało na budowę obiektu muzealnego „30 mln zł w 2008 r.; 4 mln zł - w 2012; 4 mln zł - w 2013; 6 mln zł w 2014 r. i 16 mln zł w roku 2015” - wskazuje portal TVN Warszawa.

ZOBACZ TEŻ: ŚDM. Kościół „szerzy wiarę”, sprzedając srebrną biżuterię!

Budowa świątyni finansowana jest w całości ze składek wiernych. Złożyło się na nią aż 80 tys. darczyńców. Za wsparcie większą kwota czekała na nich nie lada gratka – upamiętnienie w Alei Zasłużonych Darczyńców. Ile trzeba wydać, aby znalazło się tam nasze nazwisko?

- miejsce na tablicy zbiorczej – od 2 tys. zł
- indywidualna tabliczka – od 5 tys. zł
- mała tablica – od 10 tys. zł
- średnia tablica – od 30 tys. zł
- duża tablica – od 50 tys. zł

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl, centrumopatrznosci.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: