SuperBiz wiadomości Na ziemiach Watykanu będzie można legalnie hodować warzywa

Na ziemiach Watykanu będzie można legalnie hodować warzywa

15.03.2017, godz. 16:26
Watykan
Watykan foto: SHUTTERSTOCK

Ziemia, która była formalnie własnością Watykanu, ale nie była przez kapitułę papieską użytkowana, została nielegalnie zagospodarowana przez włoskie rodziny, które zrobiły z niej... ogródki. Postanowiono jednak, że należy uregulować sprawę gruntów rolnych i z terenów tych wydzielono 75 ogródków dla rodzin. Teraz mogą legalnie hodować tam warzywa i owoce.

Tereny papieskie dotychczas należały formalnie do Watykanu, ale ponieważ traktowano je raczej jako „niczyje", od dawna były nielegalnie uprawiane przez włoskie rodziny. Strona papieska do tej pory nie protestowała, jednak zdecydowano się na uregulowanie tej sprawy i wyrażenie formalnej zgody na przekazanie terenów pod ogródki.

Sprawdź również: Watykan kończy z walutą euro. Interweniował sam papież Franciszek

Sprawą zajął się działacz społeczny, Omero Lauri, który spotkał się z papieżem Franciszkiem i namówił go do zajęcia się problemem. Papież zlecił rozwiązanie go arcybiskupowi Konradowi Krajewskiemu.

Zobacz także: Papież podróżuje polskimi pojazdami! Czym możemy się pochwalić? [GALERIA]

Teren podzielono na 75 równych działek i podarowano mieszkającym nieopodal rodzinom i osobom starszym, dzięki czemu będą mogli hodować dla siebie owoce i warzywa, poprawiając swoją sytuację materialną.
Obowiązują jednak ścisłe zasady użytkowania ziemi – można posadzić na swoim terenie maksymalnie 4 drzewa, nie stosować nawozów sztucznych, a o stanie ziemi i o tym, co jest na niej hodowane należy informować papieskiego zwierzchnika.

 

Źródło: /PAP /TVP.Info

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: