SuperBiz wiadomości Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed… chrześcijańską organizacją!

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed… chrześcijańską organizacją!

28.07.2017, godz. 14:10
Inwestycje
Inwestycje foto: shutterstock

KNF ostrzega przed Chrześcijańską Wspólnotą Edukacyjno-Inwestycyjną z siedzibą w Rzeszowie. Spółka trafiła na listę ostrzeżeń publicznych. Do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez CHWEI w związku ze sprzedażą weksli.

Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna została wpisana do działu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1-3 ustawy Prawo bankowe. Spółka prowadzi portal kupweksel.pl, który zachęca do doładowania subkonta i nabycia weksla. Jak stwierdziła Komisja Nadzoru Finansowego, spółka mogła wykonywać czynności bankowe, a zwłaszcza przyjmować wkłady pieniężne „w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF" - informuje wnp.pl.

ZOBACZ: KNF z nowym wiceprzewodniczącym. Kim jest Andrzej Diakonow?

„W działaniu, kierujemy się wartościami chrześcijańskimi, nie zapominając o finansowej stronie życia codziennego. Poprzez edukację szerzymy model gotowych rozwiązań na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce i umiejętne czerpanie z tego korzyści" – deklaruje CHWEI na swoim oficjalnym fan page'u na Facebooku.

Oprac. na podst. kupweksel.pl, facebook.com, wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: