SuperBiz wiadomości Nadal swobodnie wjedziemy do Niemiec. MSZ: Polacy, zostańcie w domu! [ATAK W MONACHIUM, GALERIA]

Nadal swobodnie wjedziemy do Niemiec. MSZ: Polacy, zostańcie w domu! [ATAK W MONACHIUM, GALERIA]

23.07.2016, godz. 11:47
Zamach w Monachium
Zamach w Monachium foto: EAST NEWS

Dla Polaków, mieszkających w okolicach granicy Polski i Niemiec, atak nie spowoduje żadnych utrudnień. Podobnie z przekraczaniem granicy, wczorajszy atak nie pociągnie za sobą problemów dla podróżnych. Należy jednak pamiętać o kontrolach po polskiej stronie, wprowadzonych okresowo, w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Wśród ofiar piątkowego ataku w Monachium nie ma polskich obywateli. Taką informację polskim służbom konsularnym przekazała niemiecka policja - powiedział PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Wcześniej kondolencje rodzinom ofiar złożyli premier RP Beata Szydło i szef MSZ Witold Waszczykowski.

W sobotę w południe w Berlinie zbierze się federalny gabinet bezpieczeństwa składający się z przedstawicieli ministerstw odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.

Podczas strzelaniny 21 osób doznało obrażeń. 16 z nich jest nadal hospitalizowanych. Wśród rannych są też dzieci, a wśród zabitych nieletni. 100 osób, które w czasie strzelaniny przebywały w budynku, objęto opieką psychologiczną.

MSZ ogłosił, że jest w bieżącym kontakcie z monachijską policją. Jednocześnie zwrócił się do Polaków przebywających w Monachium z apelem, aby przede wszystkim kierowali się zaleceniami niemieckich służb porządkowych, unikali miejsc publicznych, najlepiej pozostali w domach i "bezwzględnie unikali" otoczenia centrum handlowego Olympia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: