SuperBiz wiadomości Nagrody dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela. Ile trafia do ich kieszeni?

Nagrody dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela. Ile trafia do ich kieszeni?

14.10.2016, godz. 14:28
nauczyciel
o ile wzrośnie minimalna pensja nauczyciela stażysty? foto: SHUTTERSTOCK

Większość samorządów z okazji Dnia Nauczyciela organizuje uroczystości, w trakcie których wręczane za nagrody finansowe dla najbardziej zasłużonych pedagogów. Własne odznaczenia i nagrody przyznają także kuratoria oświaty oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wysokość pierwszej z wymienionych nagród uzależniona jest od tego, który samorząd je przyznaje. Na przykład w Lublinie w tym roku wysokość nagrody Prezydenta Miasta Lublin to 4,2 tys. zł brutto. Podczas uroczystości, która odbyła się w czwartek (13.10.) otrzymało ją 128 nauczycieli, w tym 25 dyrektorów i 103 nauczycieli miejskich szkół i placówek oświatowych.

Zobacz także:  Ile zarabiają nauczyciele? Z czego składają się ich wynagrodzenia?

W Poznaniu wyróżniono 135 pedagogów, którzy dostali nagrody finansowe w wysokości 3 lub 4 tysiące złotych brutto. Władze Torunia nagrodziły nieco mniej osób, zdecydowały się za to na wręczenie nieco wyższych kwot (5294 zł brutto). 

Własne nagrody finansowe przy okazji Dnia Nauczyciela rozdają również MEN oraz kuratoria oświaty. Ta pierwsza nagroda wynosi w tym roku 7 tys. zł brutto. Nagrody kuratorów są niższe, np. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty przyznał w tym roku pedagogom 4,5 tys. zł brutto.

Źródło: UM Lublin, radiomerkury.pl, nowosci.com.pl; oprac. MK 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: