SuperBiz wiadomości [NAGRODY] Polskie biuro najlepsze na świecie [GALERIA]

[NAGRODY] Polskie biuro najlepsze na świecie [GALERIA]

16.01.2017, godz. 16:39
Najlepiej zaprojektowane biuro 2016
foto: modelina-architekci.com

Studio projektowania wnętrz mode:lina dostało nagrodę za najlepiej zaprojektowane biuro dla firmy programistycznej Opera Software. Pokonali prestiżowych oponentów, a na co dzień biuro zajmuje Opera, twórca przeglądarki.

Założyciele studia Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak odebrali nagrodę wręczaną się architektom i projektantom wnętrz, którzy wykazali się kreatywnością w planowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Wyróżniony projekt dla Opera Software we Wrocławiu rywalizował z projektami międzynarodowych biur architektonicznych. mode:lina jako pierwsze polskie studio w historii konkursu zajęła miejsce na podium, a wśród innych finalistów były takie pracownie, jak amsterdamskie biuro Concrete.

Wnętrza zostały zaprojektowane dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórców popularnej przeglądarki o tej samej nazwie. Siedziba mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej stulecie młodszej, z 1913 roku.

ZOBACZ TEŻ: [REPRYWATYZACJA] Petycja o wstrzymanie eksmisji [PODPISZ]

Serwis bryla.pl tak opisuje losy projektu: "A wszystko zaczęło się od jednego e-maila o wymownym tytule "Chcemy mieć najlepsze biuro na świecie!". Mimo, że korzenie firmy Opera Software sięgają Norwegii, to jej polski oddział jest ściśle związany z Wrocławiem. Ponadto samo centrum biznesowe Hieronimus (tzw. Szklany Dom) jest ważnym dla wrocławian budynkiem, dlatego projektanci szukali inspiracji do nowej aranżacji wnętrz w samej architekturze miasta. Biorąc pod uwagę preferencje stylistyczne pracowników oraz klimat miasta efekt końcowy udało się utrzymać w industrialnej, tzw. loftowej atmosferze".

Gala wręczania nagród odbyła się w Hilton Frankfurt City Centre we Frankfurcie nad Menem. Konkurs Finest Interior Award jest organizowany przez prestiżowe niemieckie targi Heimtextil i stowarzyszenia architektów wnętrz z Niemiec i Austrii.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: