SuperBiz wiadomości Najbardziej kreatywne biuro na świecie? Przedstawiamy przestrzenie Google'a!

Najbardziej kreatywne biuro na świecie? Przedstawiamy przestrzenie Google'a!

12.02.2017, godz. 09:44
Inspirujące biura Google
Warszawa foto: materiały prasowe

Najcenniejsza korporacja na świecie według rankingu TOP 500 Global Brands, słynąca nie tylko z innowacyjnych rozwiązań, ale też z kreatywnych przestrzeni, stanowi zarówno miejsce pracy, jak i relaksu dla jej pracowników. O etacie w takim miejscu można pomarzyć! Przedstawiamy najpiękniejsze wnętrza Google'a.

O pracy w tej firmie marzy prawie każdy. W takiej przestrzeni? Również. Co roku do działu kadr napływa co najmniej dwa miliony CV od osób ubiegających się o pracę w Google.
Pracodawcy oprócz pensji, kreatywnych projektów czy przede wszystkim prestiżu, oferują coś jeszcze – etat w najpiękniejszych biurach na całym świecie. Projektowane są bowiem tak, aby wszyscy czuli się w nich lepiej niż we własnym domu. Można więc pograć w golfa, piłkarzyki, poćwiczyć na siłowni, powspinać się na ściance, poleżeć na hamaku czy pograć w gry komputerowe. Wszystko, co sprzyja koncepcyjnemu myśleniu jest w tej firmie nie tylko akceptowalne, ale przede wszystkim mile widziane.

Zobacz także: [NAGRODY] Polskie biuro najlepsze na świecie [GALERIA]


Google zaczynało powstawać w jednym z pokojów, w amerykańskim akademiku. Dziś zajmuje w sumie 70 biur w ponad 40 krajach na całym świecie, a każde z nich jest niepowtarzalne i posiada wyjątkową aranżację wnętrz. Kolorowe grafiki na ścianach, otwarte przestrzenie, wypełnione meblami i akcesoriami, które mają pobudzić do myślenia, ale i zachęcić do relaksu to prawdziwa legenda architektoniczna.
Jakie są najciekawsze rozwiązania?

Japonia
Biuro Google w Tokio nawiązuje do tamtejszej tradycji i kultury. Każdy pokój to osobna historia, jeden z nich ozdabia malowidło z górą Fudżi, inny posiada yatai, czyli przenośną budkę z jedzeniem, a konferencje uprzyjemniają namalowane na ścianach elementy związane z japońskim festiwalem Matsuri. W kolejnym czekają tapety ze wzorami zdobiącymi stroje yukata i płaszcze happi, które Japończycy wkładają podczas festiwalu. Atmosferę imprezy mają stworzyć skrzynie sake i piwa poustawiane tak, aby można było poczuć się jak na pikniku. Biuro zdobyło nagrodę w World Festival of Interiors 2013.

Tel Aviw
To biuro to prawdziwy majstersztyk. Wiklinowe fotele na których można odpocząć w strefie relaksu, pokój z krzesłami na ścianie i suficie, odpoczynek w ogrodzie – to tylko kilka z propozycji.
Atrakcje to m.in. gra w piłkarzyki, gaje oliwne, nadmorskie plaże, plantacje pomarańczy. Zjeść można w jednej z trzech restauracji, poćwiczyć na siłowni, a popracować w cichym zakątku. Do spotkań z klientami przygotowane są specjalne strefy, a każde piętro jest inne, tak by oddać kulturę Izraela. Z okien rozciąga się widok na Morze Śródziemne, który zachwyca nie tylko przyjezdnych.

Sprawdź również: Najdroższe marki na świecie. Google wyprzedziło Apple

Amsterdam
Inspiracją do powstania tej siedziby był garaż, w którym Larry Page i Sergey Brin pracowali nad pierwszą wyszukiwarką. Pokoje do medytacji, siłownia, ekologiczne rozwiązania typu rowero-biurka, nietoksyczne materiały z których wykonane są meble to tylko kilka z faktów o pracy w holenderskim biurze.

Londyn
Pracownicy mogą tu skorzystać z kawiarni, restauracji, sal konferencyjnych, biblioteki, siłowni. Klimat wnętrz przypomina dom w stylu retro, z odnowionymi meblami i akcesoriami, które pochodzą z recyklingu, a podłoga została wykonana z drewna.

Polska
W Polsce znajdują się trzy biura Google'a - w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.
We Wrocławiu można skorzystać z usług kosmetyczki, masażów, pojeździć na rowerach w salce treningowej czy pograć w bilard. Można zjeść obiad w restauracji lub przygotować go samemu w kuchni, która znajduje się na każdym piętrze. Do odpoczynku służą strefy ciszy, do spotkań z klientami strefa komunikacji, a do pracy twórczej otwarte przestrzenie.
W Warszawie z kolei do dyspozycji jest olbrzymi taras z widokiem na miasto, pokój do gier, gdzie znajdują się instrumenty muzyczne i konsole do gier, nap room – pokój drzemki czy biblioteka z fotelem do masażu.

 

Źródło: /TVN24 /onet.pl /archiconnect.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: