SuperBiz wiadomości Najbardziej przepłaceni piłkarze. Wśród nich jeden Polak [ZDJĘCIA]

Najbardziej przepłaceni piłkarze. Wśród nich jeden Polak [ZDJĘCIA]

09.09.2016, godz. 12:02
Piłkarskie transfery
Ousmane Dembele foto: AP

CIES Football Observatory przeprowadziło zestawienie 20. najbardziej przepłaconych zawodników ostatniego okienka transferowego. Na czele tego rankingu uplasował się Gonzalo Higuain, który za 90 mln euro przeszedł z Napoli do Juventusu Turyn. Zdaniem ekspertów Argentyńczyk wart jest... 23,8 mln mniej.

Szwajcarskie obserwatorium piłkarskie wzięło pod lupę wszystkich futbolistów, którzy tego lata zmienili barwy klubowe. Zestawienie powstało na podstawie wartości, jakie za piłkarzy wyłożyli nowi pracodawcy oraz rzeczywistej wycen zawodników (wyliczanej przez CIES).

Zobacz także: Polski sport będzie lepiej opłacany? Resort szykuje zmiany

Analitycy wykazali, że futbolem rządzą pieniądze i coraz częściej kluby wykładają pieniądze, których piłkarze nie są warci.

Niechlubny ranking otwiera wspominany Higuain, który kosztował Juventus aż 90 mln euro (ok. 390 mln zł). Jednak zdaniem Szwajcarów jest wart 66,2 mln euro.

Tuż za nim plasuje się Iworyjczyk Eric Bailly, który opuścił Villarreal na rzecz Manchesteru United za kwotę 38,4 mln euro, choć wyceniono go na 14,9 mln euro (różnica 23,5 mln euro).

Niewiele mniej przepłacony został francuski napastnik pochodzący z Portugalii Kevin Gameiro. Zmieniając barwy Sevilli na Atletico Madryt, władze tego drugiego wyłożyły za niego 37 mln euro. Co zdaniem CIES było kwotą zbyt dużą o 22,5 mln euro.

Na 14. miejscu w rankingu umieszczono Grzegorza Krychowiaka, który latem z Sevilli trafił do francuskiego PSG. Za Polaka zapłacono 30 mln euro, a według szwajcarskich analityków Francuzi stracili na tym 10,3 mln euro.

CAŁE ZESTAWIENIE ZNAJDZIESZ TUTAJ


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: