SuperBiz wiadomości Najbardziej wpływowe kobiety wg "Wprost”. Anna Lewandowska obok Szydło i Rafalskiej [ZDJĘCIA]

Najbardziej wpływowe kobiety wg "Wprost”. Anna Lewandowska obok Szydło i Rafalskiej [ZDJĘCIA]

06.03.2017, godz. 11:00
Elżbieta Rafalska, Beata Szydło, Anna Lewandowska
Elżbieta Rafalska, Beata Szydło, Anna Lewandowska foto:

Ranking „50 najbardziej wpływowych Polek" przygotowany przez tygodnik „Wprost" przynosi sporo zaskoczeń. Jednym z nich jest umieszczenie na 3. lokacie Anny Lewandowskiej, żony najpopularniejszego piłkarza w Polsce obok premier Beaty Szydło i minister rodziny, Elżbiety Rafalskiej.

W rankingu „Wprost" nie brakuje pań, które odnoszą sukcesy w polityce, biznesie, mediach, kulturze czy sporcie. Czołówkę rankingu otwiera oczywiście premier Beata Szydło, która w krótkim wywiadzie podkreśla: „Przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że to, iż stoję na czele rządu, a w samym rządzie pracuje wiele kobiet, jest dowodem na to, że kobiety w naszym kraju mogą odgrywać istotną rolę, nawet w takiej dziedzinie, jaką jest polityka – wydawałoby się – zdominowana przez mężczyzn." Oprócz tego przyznaje, że w wolnych chwilach spędza czas jak zwykła Polka – chodzi na zakupy, do fryzjera i spotyka się z przyjaciółmi.

Zobacz także: Najbogatsi Polacy wg Forbesa: Dominika i Sebastian Kulczyk na czele [RANKING]


Obok minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, stojącej za Programem 500 Plus, trzecią lokatę zajęła Anna Lewandowska – gwiazda fitnessu, żona najpopularniejszego polskiego piłkarza, ale i bizneswoman. Ich wspólne dziecko, zanim jeszcze się urodziło, stało się sławne.
Czwarta lokata przypadła reżyserce Agnieszce Holland, a piąta – minister cyfryzacji Annie Streżyńskiej, która reformuje polską e-administrację.

Sprawdź również: Dominika i Sebastian Kulczyk, na czele listy 100 najbogatszych Polaków


Największe zaskoczenia w rankingu? 7. lokata dla Barbary Skrzypek, czyli pani Basi z "Ucha Prezesa" czy 17.dla Magdaleny Kostszyn, czyli autorki bloga „Ch...a Pani Domu".

 

Źródło: /Wprost.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: