SuperBiz wiadomości Najbliższe zakupy MON dla wojska [INFOGRAFIKA]

Najbliższe zakupy MON dla wojska [INFOGRAFIKA]

27.01.2017, godz. 15:26
Śmigłowiec
foto: AP / ARCHIWUM

Polski MON zatwierdził listę zakupów, rozdysponowując kwoty na konkretne inwestycje. Kupimy rakiety, haubice, dwa helikoptery i kilka okrętów.

Polska armia ma zostać wyposażona w najnowoczesniejszą broń, przy dużym udziale polskiego przemysłu zbrojeniowego. Polski Holding Zbrojeniowy i polskie stocznie mają szansę ponownie stać się głównym dostawcą broni dla Wojska Polskiego.

Sprawdź koniecznie: Zarobki żołnierzy w Polsce. Ile dostaje szeregowy i generał? [INFOGRAFIKA]

Pokazujemy państwu programy, na które polskie ministerstwo przeznaczyło już środki. Skromnie wygląda liczba zamówionych smigłowców, ale to pokłosie głośnego zerwania kontraktu na Caracale, który zostanie powtórzony. Cieszą kontrakty na polski sprzęt artleryjski i rakietowy, bo to kolejna próba wypuszczenia kompletnych zestawów broni, spełniających wynmogi współczesnego pola walki, przez rodzimy przemysł.

Admirałowie liczą na finalizację wlokących się od ponad dekady programów doposażenia Marynarki Wojennej. Projekty patrolowców i trałowców wydają się być bliskie finalizacji, nie jest znany jeszcze termin wyposażenia MW w okręty podwodne.

Wiele kontraktów jest jeszcze w trakcie negocjacji, mimo że ich pomyslnej finalizacji nic nie grozi. Do takich należy m.in. zakup broni maszynowej dla wojsk obrony terytorialnej z Zakładów Mechanicznych Tarnów.

Zobacz też: [OGRANICZENIE ZAROBKÓW] 1,58 miliona dla prezesa spółki to za mało?

Polska stała się areną "turystyki militarnej", która oznacza częste wizyty, zazwyczaj sojuszniczych wojsk. Dzięki wynajmowi poligonów polskie Ministerstwo Obrony Narodowej zarobiło w zeszłym roku ponad 50 milionów złotych.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: